Yamaha XT 600 karburator

Když nevím jak se s něčím poprat nebo něco scháním
Odpovědět
LasloBombardini
Začínám

Yamaha XT 600 karburator

Příspěvek od LasloBombardini » pon kvě 20, 2019 1:16 pm

Zdravim vsechny dobre lidi a soucasne zadam o ponoc/radu zkusenejsich.na ppdzim sem si koupil xt600z rv 86 a uz od zacatku me trapi volnobeh.motorka se syticem temer nejde startovat,studena ma nizke otacky(+-1000)a syticem ji chcipnu.kdyz se ohreje tak jede jako z praku ale bud otacky padnou zase na 1000 nebo se drzi u 2000.karburatory byly venku,novy trysky podle manualu(145/125),novy tesneni,jehlovy ventyl,nastaveni podle manualu,novy priruby.za chodu sem priruby i karburator postrikal sprejem na cisteni brzd(alkohol)a nijak to nereagovalo,z toho sem usoudil ze neprisava...uz vazne nevim,tak se ptam jestli se s tim nekdo uz nesetkal..motorka jde dobre za plynem a jezdi super(spotrebu sem nemeril) ale ten volnobeh a studeny starty me trochu trapej.
Predem diky vsem

jenik
Site Admin

Re: Yamaha XT 600 karburator

Příspěvek od jenik » úte kvě 21, 2019 6:40 am

jooo tak ty mas 1VJ? Ja myslel ze mas S10, takze ty syticove jehly jsou jine - sytic na 1VJ/3AJ je drahej, ale tohle by mohlo byt i neco jineho. Po drivejsich zkusenostech mam doma i jine karburatory, proste kdyz byl problem prehodil jsem a postupne daval jine dily az jsem objevil cim to je.
Ty gumicky/tesneni jsi daval z druhovyroby? Ja kupuji jen original, protoze druhovyroba po par tydnech zacala propoustet.
Jinak bych zkusil utrazvuk jako prvni krok.
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

LasloBombardini
Začínám

Příspěvek od LasloBombardini » úte kvě 21, 2019 4:16 pm

Ultrazvuk uz byl,vsechny dily co sem pouzil sou origo(na sroubek smesi sem cekal dna mesice!)...koupil sem ji s roztrhanou sekundarni prirubou(obe sem vymenil),s vykuchanym vyfukem(koupeny novy s tlumici vlozkou) a hlavni tryskou 165(dana nova podle navodu 145).uz s tim to delalo neplechu,spatny starty a kolem 3000 to desne cukalo..ted ma karburator origo dily-vsechny tesneni,hlavni i sekundarni tryska,sroubek smesi,obe priruby,jehlovy ventyl...uz vazne nevim co jeste udelat

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » stř kvě 22, 2019 7:20 am

To je fakt divne, normalne bych to tipoval na falesny vzchuch. Mohl bych ti nejdriv pujcit airbox, vyfuk a treba nakonec karburatory (ale ty bych nejradeji nepujcoval). Vymenou by jsi zjistil cim to neni a zbylo by cim to je.
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

LasloBombardini
Začínám

Příspěvek od LasloBombardini » sob kvě 25, 2019 4:26 pm

Diky za nabidku..jeste se v tom zkusim pohrabat jestli sem neco neprehlidl.kdyz se k tomu prez vikend dostanu tak chci omrknout jestli nnemam nekde prasklou hadicku k podtlaku na cerpadlo a jeste si pohrat se smesi,popripade na prasaka podlepit priruby k valcum(alr ty sou novy vcetne o-krouzku a ocistil sem to sakra dukladne).tenerka jinak lita jak z praku (az me vyrazila dech jaka je s ni sranda)ale ten volnobeh me trapi.proste zastavim na krizovatce a zas tam mam cca 2000...nejhorsi je proste zavada co se projevuje jen nekdy

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » ned kvě 26, 2019 6:32 am

Pripadne dej vedet - airbox, vyfuk i karbce mam venku, takze by to tak hrozny nebylo
admin

LasloBombardini
Začínám

Příspěvek od LasloBombardini » úte čer 04, 2019 1:25 pm

Tak aby rec nestala..po tydnu jezdeni sem zjistil ze motorka za studena reaguje negativne na sytic-nastartuju s nim ale otacky sou prilis nizko a po par vterinach ho musim stahnout jinak chcipne..studena si drzi otacky kolem 1000 a po cca 5 km jizdy uz reaguje na plyn krasne,otacky sou kolem 1300 a na tu hodnotu i pekne klesaji(zahraty motor tedy bezi na vybornou a stejne tak i startuje)...karburator sem znovu nechal vycistit a jizdu sem skusil i bez tlumici vlozky kde az na mirne cukani okolo 3000 reagovala stejne...dnes po 500 km kouknu na svicku a ta mi povi jestli je smes bohata jak tajne tipuju

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » stř čer 05, 2019 7:33 am

LasloBombardini píše:
úte čer 04, 2019 1:25 pm
Tak aby rec nestala..po tydnu jezdeni sem zjistil ze motorka za studena reaguje negativne na sytic-nastartuju s nim ale otacky sou prilis nizko a po par vterinach ho musim stahnout jinak chcipne..studena si drzi otacky kolem 1000 a po cca 5 km jizdy uz reaguje na plyn krasne,otacky sou kolem 1300 a na tu hodnotu i pekne klesaji(zahraty motor tedy bezi na vybornou a stejne tak i startuje)...karburator sem znovu nechal vycistit a jizdu sem skusil i bez tlumici vlozky kde az na mirne cukani okolo 3000 reagovala stejne...dnes po 500 km kouknu na svicku a ta mi povi jestli je smes bohata jak tajne tipuju
To fakt vypada na neco s tim syticem, ten ale bohuzel nahradni nemam. Jestli to spravne chapu, tak problem je jen za studena ano? Kdyz se ohreje tak je vse v poradku?
admin

LasloBombardini
Začínám

Příspěvek od LasloBombardini » stř čer 05, 2019 8:02 am

Kdyz se ohreje tak vrci krasne a startuje suprove..ale za studena proste ma otacky nizko.rano sem nakopl se syticem ale po 5 vterinach sem ho musel stahnout protoze zacla zdechavat a i tak mela jen kolem 1000 otacek.asi zkusim koupit pistek sytice a uvidim co to bude nebo nebude delat.

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » čtv čer 06, 2019 7:57 am

az ho koupis novej, muzes ho mikrometrem zmerit a nakreslit rozmery?
admin

LasloBombardini
Začínám

Příspěvek od LasloBombardini » ned čer 16, 2019 7:15 pm

Urcite,premerim starej i novej,nafotim a nejak sem nalepim fotky s rozmerama..dil uz je na ceste tak snad to bude tim

LasloBombardini
Začínám

Příspěvek od LasloBombardini » pon zář 09, 2019 12:05 pm

Aktualizuji stav...ja a moje tenerka si zaciname uzivat cesty a konecne se zda ze vsechno funguje.koupil jsem bazarovy karburator,cely rozebral,vycistil,pretesnil,skontroloval membrany a hura s nim do stroje.masina chytla na druhej hup a na sytic krasne drzela vyssi otacky.smes mam zatim nastavenou na tovarni hodnotu(2 1/4 otacky) a asi to bude chtit doladit protoze pri rychlem stazeni sytice ma tendence chcipnout(ale kdyz stahnu za jizdy tak to nepoznam-z toho usuzuju chudsi smes volnobehu).motorka jede pekne,cukani je temer neznatelne a zrychluje pekne(porad netusim co na puvodnim karbu bylo spatne).starty teple i studene max na druhe treti kopnuti(umira mi baterka tak nakopavam).
Povedlo se mi vytahnout promacklinu nadrze,pustil se do kompletni ocisty a po sezone udelam rozvody..jedine co mi ted chybi ke spokojenosti je padak,takze pokud by nekdo vedel kde sehnat,nebo nekdo ze strednich cech byl ochotny uvarit budu moc rad..

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » úte zář 10, 2019 9:18 am

Tak aspon ze to mas v hromade
admin

Odpovědět