Také jezdíte na špagety :)?

Podělte se s ostatními o zkušenosti
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Plameňák píše:Já měl XT 600E 3TB model 91 a olej se kontroloval po ujetí cca 4-5 Km, nevím sice proč,ale tak mi to řekl známej, co dělá u Yamahy. Podle mě je zbytečný najet tolik Km, aby se natlačil olej do nádržky z motoru. A když mi to tak řek, tak sem to holt takhle kotroloval.
Už mám nějakou dobu chuť si pořídit zpátky XT z devadesátejch let. Sice podvozek nic moc, spotřeba skoro jak dvě ST, ale moc rád na ně vzpomínám, bylo to moje první enduro a je to prostě srdcovka :inlove . Teď sem objevil Dominátora z devadesátýho třetího za dobrej peníz, tak mi začli svědět ruce. Páč bych chtěl endurovýho jednobucha z Japonska.
Takže to samí jako u ST,dík :yes .Já plánoval taky něco z devadesátek a na papírech,ale když se naskytlo tohle... .No co na silnici bych se s tim dostal stejně jenom k pumpě,na to papíry nepotřebuju.Jen najdu ještě cestu mimo asfalt k Suchmastum do lomu a budu spokojenej.
Wiblyz
Všeználek
Příspěvky: 1224
Registrován: úte srp 12, 2008 10:25 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Wiblyz »

Olej je klasicky po zahrati na provozni teplotu ( proto mu ten typek asi radil 4 -5 km ) a pak hned po chcipnuti. Masina ma bejt rovne a meri se to s nezasroubovanou merkou. Hladina benzinu v karbecu se nastavuje 6 - 8mm od hrany plovakovyho vika. Pri otocenym karbecu se ma nastavit plovak - vyska plovaku nad hranu tela karburatoru na 25 -27 mm ( to pak odpovida pri obraceni a naliti tem 6 -8 mm vysce hladiny )
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue
bonnyes
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 918
Registrován: stř říj 26, 2011 2:06 pm
Bydliště: Blšany u Loun
Kontaktovat uživatele:

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od bonnyes »

kdyby měl někdo použitelný prachovky na vidle
Pokud jsou to stejné šavle jako ST, tak jedny poživatelné bych na tu tvou Vespu našel. Kouknu v jakém jsou stavu a zřejmě na barvě nesejde, né?
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Wiblyz píše:Olej je klasicky po zahrati na provozni teplotu ( proto mu ten typek asi radil 4 -5 km ) a pak hned po chcipnuti. Masina ma bejt rovne a meri se to s nezasroubovanou merkou. Hladina benzinu v karbecu se nastavuje 6 - 8mm od hrany plovakovyho vika. Pri otocenym karbecu se ma nastavit plovak - vyska plovaku nad hranu tela karburatoru na 25 -27 mm ( to pak odpovida pri obraceni a naliti tem 6 -8 mm vysce hladiny )
Super,díky moc.
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

bonnyes píše:
kdyby měl někdo použitelný prachovky na vidle
Pokud jsou to stejné šavle jako ST, tak jedny poživatelné bych na tu tvou Vespu našel. Kouknu v jakém jsou stavu a zřejmě na barvě nesejde, né?
Bohužel,trubky budou mít možná stejný průměr,ale délka prachovky u ST je 33cm a u Vespy 40 :D .Holt rozdíl mezi silniční a teréní vidlí :P .Přesto díky.
bonnyes
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 918
Registrován: stř říj 26, 2011 2:06 pm
Bydliště: Blšany u Loun
Kontaktovat uživatele:

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od bonnyes »

Muzzy píše:
bonnyes píše:
kdyby měl někdo použitelný prachovky na vidle
Pokud jsou to stejné šavle jako ST, tak jedny poživatelné bych na tu tvou Vespu našel. Kouknu v jakém jsou stavu a zřejmě na barvě nesejde, né?
Bohužel,trubky budou mít možná stejný průměr,ale délka prachovky u ST je 33cm a u Vespy 40 :D .Holt rozdíl mezi silniční a teréní vidlí :P .Přesto díky.
Je to tak jak říkáš. Zkoušel jsem jí měřit v klidu a pak našponovat na 40 a moc se jí nechce. Skoro se jako bortí dovnitř. No nic, snaha byla. Čus
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Ještě jedna věcná: co je to kulatý placatý na vejšku za kaslíčkem na nářadí a třema vývodama na hadičky,že by čerpadlo? A jak to že mě to bez něj jezdí? Je fakt že plováková komora je tak se spodní hranou nádrže,ale proč by tam potom to čerpadlo dávali?
Wiblyz
Všeználek
Příspěvky: 1224
Registrován: úte srp 12, 2008 10:25 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Wiblyz »

Moc tomu nerozumim, kulaty placaty :D , ale nic mi nenapada. Teda napada mi jedine, ze tam mas nadrzku od automatickyho mazani retezu. Hod foto.
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Dobrá,zítra to blejsknu. A ty máš na TT čerpadlo nebo to máš na přímo?
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Tak jsem přidal foto : http://muzzy10.rajce.idnes.cz/XT600Z/#
Je to na tyči rámu mezi starterem a kaslíkem na nářadí.
Hadičky s toho nikam nevedou.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od jenik »

Muzzy píše:Tak jsem přidal foto : http://muzzy10.rajce.idnes.cz/XT600Z/#
Je to na tyči rámu mezi starterem a kaslíkem na nářadí.
Hadičky s toho nikam nevedou.
benzinove cerpadlo i kdyz mi pripada, ze jedna hadicka neni zapojena...
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

jenik píše:
Muzzy píše:Tak jsem přidal foto : http://muzzy10.rajce.idnes.cz/XT600Z/#
Je to na tyči rámu mezi starterem a kaslíkem na nářadí.
Hadičky s toho nikam nevedou.
benzinove cerpadlo i kdyz mi pripada, ze jedna hadicka neni zapojena...
Ty zapojený stejně nikam nevedou.Když to jezdí bez něj,proč ho tam dávali ? Jestli kvůli tý masivní nádrži že by nešla dosucha...??
Wiblyz
Všeználek
Příspěvky: 1224
Registrován: úte srp 12, 2008 10:25 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Wiblyz »

Bud to -tvar nadrze a nebo kvuli rychlejsimu nasavani benzinu do karburatoru.Kazdopadne dobra vec, kor kdyz mas kohout od nadrze na druhy strane nez primar karbec a benzinova hadicka neni svisle. Pak to cerpadlo dost pomaha. Ono pri nizky hladine benzinu uz se to samovolne proste nestlaci a nevyjedes nadrz uplne.
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue
Muzzy
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 544
Registrován: stř říj 27, 2010 12:05 pm
Bydliště: Beroun

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Wiblyz a ty tak čerpadlo máš nebo díky té malé nádrži ne?

Zkusím pohledat jak má být zapojené a vyzkouším jestli funguje.Předpokládám ale že když je vyřazené že funkční nebude a také že je stejně tak neopravitelné jako u ST,že.
Uživatelský avatar
epidem
Všeználek
Příspěvky: 1283
Registrován: stř srp 05, 2009 6:17 pm
Bydliště: Kamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od epidem »

já měl 3AJ a čerpadlo tam nebylo.....
Odpovědět