Problém s karburátory

Když nevím jak se s něčím poprat nebo něco scháním
Odpovědět
kupahousek
Začínám

Problém s karburátory

Příspěvek od kupahousek » ned črc 01, 2012 7:42 pm

XTZ 660

Ahoj mám zaděláno na pěkný problém,
1)byl jsem se projet a motorka při konstantní rychlosti pocukávala. bylo to na 2 a 3 do 40 km/h pak to vymizelo. při přidávání plynu jsem žádnou vadu nepozoroval
2)jel jsem do práce a zpět..... žádný problém, vše v pořádku
3)jel jsem se projet a při zastavení, asi na 10min jsem nemohl nastartovat. asi na 5tý pokus se mi to podařilo, ale motorka nechtěla udržet volnoběh. Inu pořád jsem to trochu jsem to na křižovatkách točil a hurá ku domovu. Motorka opět na 2 a 3 do 40km/h cukala.
Dojel jsem domů a po chvíli už zase startovala normálně.

Co jsem vyčetl mohl by být problém s volnoběžnou tryskou...... no karburátory jsou venku a postřehy jsou takové:

karburátor co se přidává od půlky plynu ( zřejmě podtlakově?????) je krásně čistý jak kdyby ho právě vyrobili....
druhý karburátor, co běží od začátku je úplně očuzený a nejvíce směrem ven do airboxu(????)
svíčka je černá jak bota.
Spotřeba asi stále po 5l. pazvuky jsem nezpozoroval

Moc karburátorům neholduji, je to pro mě 1000 dílkový puzzle, zítra mi kamarád doveze ultrazvukovou čističku, tím nic nezkazím..... ale zakopaný pes bude asi jinde

Přikládám fotky

http://kupahousek.rajce.idnes.cz/karburatory

Pokud víte co se šteluje šroubkem označeným šipečkou, prosím napište.
No a všechno se mi to takhle krásně vys**lo 3 před dovčou na mašině :-D no neber to. Řádně jsem to z radosti včera zapil a dnes bych potřeboval pomoc. Díky

Fox13
Všeználek

Re: Problém s karburátory

Příspěvek od Fox13 » ned črc 01, 2012 9:06 pm

pokud to máš takhle že tomu moc neholduješ a spěcháš tak to odvez do servisu.....ber to jen jako doporučení.......ono se v něčem hrabat a nemít moc tušení co dělám nemá cenu

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz » ned črc 01, 2012 9:50 pm

Jo mne to delalo na TT taky. Nejdriv to pocukavalo za jizdy, pak to nedrzelo volnobeh, pak uz se to hur startovalo a pak uz jsem to nenakopnul. Prolezl jsem to komplet od dodavky benzinu, vzduchu, smesi, vyndani a vycisteni + nastaveni karbecu, rozvody a kontrola jestli se nestrihnul klinek na alternatoru, ventily.... No a na nic jsem neprisel. Teda prisel, uz je posledni moznost a to CDI. Ted to resim s Raduzem na offmotu a uz jsem se na to ptal i par lidi, kteri tydle masiny XT/TT nakopavacky meli a prej na tom to CDI odchazi. No zkusim sehnat nejakej kus na otestovani a jestli to je ono, tak jsem to delal vsechno zbytecne.
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon črc 02, 2012 7:07 am

Wiblyz píše:Jo mne to delalo na TT taky. Nejdriv to pocukavalo za jizdy, pak to nedrzelo volnobeh, pak uz se to hur startovalo a pak uz jsem to nenakopnul. Prolezl jsem to komplet od dodavky benzinu, vzduchu, smesi, vyndani a vycisteni + nastaveni karbecu, rozvody a kontrola jestli se nestrihnul klinek na alternatoru, ventily.... No a na nic jsem neprisel. Teda prisel, uz je posledni moznost a to CDI. Ted to resim s Raduzem na offmotu a uz jsem se na to ptal i par lidi, kteri tydle masiny XT/TT nakopavacky meli a prej na tom to CDI odchazi. No zkusim sehnat nejakej kus na otestovani a jestli to je ono, tak jsem to delal vsechno zbytecne.
To mas taky cernej druhej karbec? To je mi divny... kdyby to delala elektrika tak proc jen v jednom karbci?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

kupahousek
Začínám

Příspěvek od kupahousek » pon črc 02, 2012 7:54 am

No ne jen jeden je jak bota, ten první co běží pořád.

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz » pon črc 02, 2012 5:17 pm

To mas cernou klapku na sekundarnim / podtlakovym karburatoru, ne? To je odfukem zpatky do sani a vzhledem ke stavu a kondici tehle starejch motoru tam obcas foukne mastnej. Neni to nic, co by tomu nejak extra vadilo a ma to tak hromada lidi s temadle karbecama.

kupahousek
Začínám

Příspěvek od kupahousek » pon črc 02, 2012 8:29 pm

klapka je čistá, že by se zní dalo skoro jíst, celý tenhle podtlakový karburátor je čistý..... ten druhý(primární) je černý jak bota(viz foto). Dnes rozebráno, bohužel ultrazvuková čistička byla tak malinká, že to prostě nešlo udělat. Tak jen rozebráno, propráno techničákem a profouknuto kompresorem. No ale žádný bordel nenalezen. Jede to zase normálně... na jak dlouho ale nevím.

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » úte črc 03, 2012 6:58 am

kupahousek píše:klapka je čistá, že by se zní dalo skoro jíst, celý tenhle podtlakový karburátor je čistý..... ten druhý(primární) je černý jak bota(viz foto). Dnes rozebráno, bohužel ultrazvuková čistička byla tak malinká, že to prostě nešlo udělat. Tak jen rozebráno, propráno techničákem a profouknuto kompresorem. No ale žádný bordel nenalezen. Jede to zase normálně... na jak dlouho ale nevím.
Pripadne dej vedet, muze to byt nekdy totalni blbost
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz » úte črc 03, 2012 2:51 pm

Ted jsem koukal na ty fotky, takhle zaprasenej primar jsem jeste nevidel. TO bude asi fakt karburatorovej problem. Vem si jak vypada volnobezna tryska a jak to mas zaneseny souvislou vrstvou, takze to bylo asi pricpany. Nemas velkou vuli na sacich ventilech?

kupahousek
Začínám

Příspěvek od kupahousek » úte črc 10, 2012 6:37 pm

sací ventily byly OK, ještě jsem to překontroloval. Nevím, no něco bude špatně. Vyprdnul jsem se na to a vyrazil na Slovensko, 1800km a nic...jelo to normálně(spotřeba 4.4l) no nechapu. Ale černý jak bota to zůstalo, zřejmě i svíčka, takže to stejně budu muset ještě sundat a strčit do nějaký pořádnější čističky.

masloxy
Zlepšuju se
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od masloxy » stř črc 11, 2012 10:09 am

kupahousek píše:sací ventily byly OK, ještě jsem to překontroloval. Nevím, no něco bude špatně. Vyprdnul jsem se na to a vyrazil na Slovensko, 1800km a nic...jelo to normálně(spotřeba 4.4l) no nechapu. Ale černý jak bota to zůstalo, zřejmě i svíčka, takže to stejně budu muset ještě sundat a strčit do nějaký pořádnější čističky.
ked sa ide na slovensko fuka vietor do chrbatu preto ta spotreba :D

mking
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mking » pon lis 03, 2014 9:05 pm

Neví někdo jak funguje benzínová pumpa? Do rachoty jsem dojel, zpět jen nastartoval, po chvíli chcípl a hotovo. Karburátor pořád suchý. Z nádrže teče pěkně, když fouknu do hadičky, tak až maximálním tlakem huby profouknu až do karbecu. Zatím jsem to dál nerozdělával, nemám teď moc času. Může to být seklý ventil plovákovky nebo ta pumpa. Jsou v ní nějaká ventily?
m.king YAMAHA XTZ660 / 1992
Obrázek

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » úte lis 04, 2014 7:17 am

mking píše:Neví někdo jak funguje benzínová pumpa? Do rachoty jsem dojel, zpět jen nastartoval, po chvíli chcípl a hotovo. Karburátor pořád suchý. Z nádrže teče pěkně, když fouknu do hadičky, tak až maximálním tlakem huby profouknu až do karbecu. Zatím jsem to dál nerozdělával, nemám teď moc času. Může to být seklý ventil plovákovky nebo ta pumpa. Jsou v ní nějaká ventily?
jj jsou v ni ventilky, aby benzin nemohl jit opacne
admin

Odpovědět