Také jezdíte na špagety :)?

Podělte se s ostatními o zkušenosti
Muzzy
Vím čím dál tím víc

Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Muzzy »

Zdar kolegové,dnes se mi rozrostla rodina Tenere o další historický kus Xt600Z, jeden s prvních modelů s nádrží až na zem :D .Bylo skoro zadara takže se nedala čekat žádná hitparáda a taky se ani nekoná.Jetý posledních pár desítek let pouze terén a hlavně bez investic :wait . To že údajně nová baterka začne po třech minutách vydávat prapodivný zvuky až vyhodí pojistku nabíječky jsem očekával. Tomu že fajfka je na svíčce doslova a pouze nasypaná jsem se zasmál,ale to že když otevřu sání se na mě vysype hrst špaget jsem opravdu nečekal. Už se těšim na zítřek jestli nenajdu místo pístu konzervu od protlaku :clap .
Tady je pár fotek z gastronomie : http://muzzy10.rajce.idnes.cz/XT600Z/
Abych to tu nezakládal zbytečně,kdyby se někomu válelo něco na lehčí verze XT třeba malá nádrž (pod 70 litrů beru) nebo cokoliv jiného rád koupím.Na stavu opravdu nezáleží,omlácené,rozmlácené,hlavně aby netekla ....
Yámám zdar.

Sinner
Vím čím dál tím víc

Re: Také jezdíte na špagety :)?

Příspěvek od Sinner »

Včera jsem koupil v penny zlevněného tuňáka. Do konce záruční doby má ještě asi 26 min, ale to by snad nevadilo. Něco bychom uklohnit mohli. Pozveš mě? Babica :D
Waring! Thieves will be shot and the survivors will be prosecuted.

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Tuňáka na pražený špagety :O ?? Šmarjá :P .Ale jo,když přinešel lahvinku vyjetýho olej...

Co mám do XT koupit za svíčku a fajfku??

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

to je model 1VJ? Ja jsem 1VJ mel :)
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Jeníku vůbec netušim,není od toho jedinej papír a jediný číslo co se mi povedlo najít je na válci 3AJ00,ale to je buhví co :bandit .
Ale doufam že třeba svíce,fajfky apod. budou stejný na všechny typy.
Nabil jsem baterku z ST,jdu vyluxovat zbytky špaget ze sání a zkusím jí nadlábnout.Potom budu nejspíš pokračovat v rozborce.
Nemáte někdo konkrétní čísla jak se nastavují karburátory,já se v těch angl.manuálech vůbec neorientuju :whew .

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

Muzzy píše:Jeníku vůbec netušim,není od toho jedinej papír a jediný číslo co se mi povedlo najít je na válci 3AJ00,ale to je buhví co :bandit .
Nabil jsem baterku z ST,jdu vyluxovat zbytky špaget ze sání a zkusím jí nadlábnout.Potom budu nejspíš pokračovat v rozborce.
Nemáte někdo konkrétní čísla jak se nastavují karburátory,já se v těch angl.manuálech vůbec neorientuju :whew .
takze model 3AJ, to je o neco novejsi

http://www.rallye-tenere.net/Stamb_xt_600_z-3AJ.htm
mrkni sem http://www.tenere.hu/letoltheto/Yamaha_ ... tinere.pdf
jestli je to ono
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz »

Tak jenom co vim z hlavy. Svicka se dava NGK DPR8EA + tady u ty masiny bejva psanej jeste typ DPR7EA. Na tu osmu ti to bude lip chytat. OLej klasika nejaka polosyntetika 10W40. Pokud budes delat rozborku taky neco mezi 2.7 a 3l. Pokud to bude jenom vypustenej starej olej, tak neco mezi 2.2 - 2.5l. Nalej proste na rysky :) Karbec to ma klasickej dvojtej 27mm Teikei jako vsechny stary XT. Smes je ve vychozim nastaveni na 2.5 otacky. Otevirani sekundaru se nastavuje pri 7mm otevreni klapky u primaru. Ventily taky klasicky saci 5-10mm ( mozno 7-12mm ) a vyfukovy 10-15mm ( mozno 12-17mm ). Trysky tam budou nejaky 136/110, ale to nemuzu tvrdit presne, protoze karburatory u ruznejch XT se lisi prave v tech vnitrnostech. Fajfku jsem nasel 4TR-82370-00-00. Kazdopadne bych se u toho zameril na komplet sani :D a karburatory + davkovani smesi a to vcetne kontroly prirub a hadic - to bude kodovi jak poheftovany a asi v peknym chlivu.
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue

Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz »

Jo a valec 3AJ00 je dobrej. Mely ho TT-R az do konce (2005).
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

jenik píše:
Muzzy píše:Jeníku vůbec netušim,není od toho jedinej papír a jediný číslo co se mi povedlo najít je na válci 3AJ00,ale to je buhví co :bandit .
takze model 3AJ, to je o neco novejsi

http://www.rallye-tenere.net/Stamb_xt_600_z-3AJ.htm
mrkni sem http://www.tenere.hu/letoltheto/Yamaha_ ... tinere.pdf
jestli je to ono

To bude přesně ona Jendo :yes .

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Wiblyz píše:Tak jenom co vim z hlavy. Svicka se dava NGK DPR8EA + tady u ty masiny bejva psanej jeste typ DPR7EA. Na tu osmu ti to bude lip chytat. OLej klasika nejaka polosyntetika 10W40. Pokud budes delat rozborku taky neco mezi 2.7 a 3l. Pokud to bude jenom vypustenej starej olej, tak neco mezi 2.2 - 2.5l. Nalej proste na rysky :) Karbec to ma klasickej dvojtej 27mm Teikei jako vsechny stary XT. Smes je ve vychozim nastaveni na 2.5 otacky. Otevirani sekundaru se nastavuje pri 7mm otevreni klapky u primaru. Ventily taky klasicky saci 5-10mm ( mozno 7-12mm ) a vyfukovy 10-15mm ( mozno 12-17mm ). Trysky tam budou nejaky 136/110, ale to nemuzu tvrdit presne, protoze karburatory u ruznejch XT se lisi prave v tech vnitrnostech. Fajfku jsem nasel 4TR-82370-00-00. Kazdopadne bych se u toho zameril na komplet sani :D a karburatory + davkovani smesi a to vcetne kontroly prirub a hadic - to bude kodovi jak poheftovany a asi v peknym chlivu.
Díky ti.Svíce je tam přesně jak píšeš DPR7EA,dám tam tu osmu co mám náhradní do ST,to bude raketa :D .
Olej se měří stejně jako u ST ,po chcípnutí motoru ....? Nějaká hladina se na karbci nastavuje? Jinak svíce je kupodivu moc pěkně vypálená do cihlova. Sušim filtr tak uvidim jestli poběží a jak ,potom budu laborovat co dál,ale minimálně rozborka karbeců mě nejspíš nemine :party .

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Waaaaauuu,chlapy tyhle mašiny jsou hroznej nezmar.Vyndal jsem Italskou kuchyň ze sání,vyměnil svíci,kabel,fajfku,vypral fitr,nandal nádrž a chytla na otočení.Se sytičem běžela krásně,ale jak jsem sáhl po plynu zdechla.Nechal jsem jí dvě minutky ohřát,začla reagovat na plyn,zaklap jsem sytič pohrál si s volnoběhem a jde jak hodinky.Olej samozřejmě žádnej,tak jedu pro olej a filtr abych to mohl vyměnit a projet.

V tom případě se na vás obracím s prosbou jestli někdo nemáte doma zadní brzdič nebo alespoň tu zadní část co je šroubovaná na úchyt,mám jí upálenou u jednoho toho pístku.A bez zadku se to vážně nedá :jedu1 .Dále kdyby měl někdo použitelný prachovky na vidle,ale ty nejspíš budu muset objednat nové, zadní rozetu ještě použitelnou a klidně i origo výfuk,s touhle trumpetou mě postřelí první myslivec.

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Poraďte kluci,jak je to s tím měřením oleje u XT? Stejně jako u ST že naleju určitý množství,necham proběhnout motor a měřim nebo je to tu jinak?

vojtik88
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od vojtik88 »

hoj to viš miši počitali s koncem světa tak si dělali zasoby :-)) hodně zdaru

Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

Já měl XT 600E 3TB model 91 a olej se kontroloval po ujetí cca 4-5 Km, nevím sice proč,ale tak mi to řekl známej, co dělá u Yamahy. Podle mě je zbytečný najet tolik Km, aby se natlačil olej do nádržky z motoru. A když mi to tak řek, tak sem to holt takhle kotroloval.
Už mám nějakou dobu chuť si pořídit zpátky XT z devadesátejch let. Sice podvozek nic moc, spotřeba skoro jak dvě ST, ale moc rád na ně vzpomínám, bylo to moje první enduro a je to prostě srdcovka :inlove . Teď sem objevil Dominátora z devadesátýho třetího za dobrej peníz, tak mi začli svědět ruce. Páč bych chtěl endurovýho jednobucha z Japonska.
Yamaha Super Tenere 750 r.v.1991, r.v.1996
Je jedno na čem jezdíš, hlavní je, že to má dvě kola a řídítka

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

vojtik88 píše:hoj to viš miši počitali s koncem světa tak si dělali zasoby :-)) hodně zdaru
No a my teď žerem dva dny špagety,samí špagety... :sweat

Odpovědět