sani

Podělte se s ostatními o zkušenosti
Odpovědět
tibor1266
Začínám
Příspěvky: 48
Registrován: pát led 14, 2011 10:45 pm

sani

Příspěvek od tibor1266 »

nazdar,namate někdo skušenost z otevřenym sanim(bez erboxu)? předělaval jsem xt600z a erbox mitam boužel nevleze,na sani jsem použil filtračni tkaninu.nema to otevřene sani vliv na vykon,jestli setim třeba nesniži?

jura
Už něco vím
Příspěvky: 148
Registrován: úte zář 07, 2010 1:56 pm
Bydliště: Zlín

Re: sani

Příspěvek od jura »

Ahoj, zkušenosti nemám, ale můžu ti říct co nás učí ve škole :D

Tím že tam dáš otevřené sání, tak nebude v airboxu docházet k dostatečnému uklidnění vzduchu, v sání pak bude docházet k turbulencím, které by tam s airboxem nebyly, to má za následek nižší plnící účinnost, méně vzduchu jde do motoru. A tudíž menší výkon. Možná se to vykompenzuje větší propustností tkaniny, oproti seriovému filtru.. kdo ví.

Tím že vyhodíš airbox, tak sání zkrátíš o nějakých 20 cm a to znamená, že (pokud bys k tomu doladil i karburátory) posuneš špičku maximálního točivého momentu někam kousek výš. A možná bude i větší. Na druhou stranu o nějaký točivý moment přijdeš v nízkých otáčkách.

Pokud to otevřené sání nenapočítáš vhodně pro tvé účely a jen ho tam namontuješ, tak nějak jak to vyjde, tak si nepřilepšíš a nejspíš i uškodíš.. na druhou stranu, se ale nic zásadního nestane. V nízkých otáčkách možná přijdeš o trochu vzduchu, ve vysokých ti jej kvůli posunutí rezonanční charakteristiky sacího traktu možná trochu přibude.

Pokud ho tam namontuješ, tak si poté pohlídej bohatost směsi, je možné, že ve vysokých otáčkách bys mohl jít do chudé směsi a to je špatně.

Odpovědět