Přehřívání motoru

Závady, rady, porady se S12
Jirka46
Začínám

Přehřívání motoru

Příspěvek od Jirka46 » sob srp 13, 2016 5:13 am

Zdarec pánové, potřebuji poradit. Trcim uprostred Gruzie s vyvarenym chladičem.Ventilator spina ve 105st.presne jak má ale stejně po par hodinách dojde k tomu ze vyvarim. Před výjezdem jsem ještě schválně kontroloval zda není v chladici bublina a voda je až po víčko. Všechno bylo ok. Jediné co mě napadá je špatně serizena pružina ve víčku chladiče která brzo pustí vodu přepadem ven a tím se pak chladící okruh zavzdusni a už to jede.....
Cpát pod víčko další gumu nebo nějak laborovat s pružinou mám strach. Aby nedošlo k pretlakovani.Zatim jsem zapojil větrák přes zásuvku a budu ho spinat manuálně dřív než ve 105st.Myslite že by snesl i dlouhodobé zapnutí?Serizuje se nějak to víčko chladiče?

svobodari
Začínám

Re: Přehřívání motoru

Příspěvek od svobodari » sob srp 13, 2016 8:46 am

Podle me ti ulitlo tesneni pod hlavou.Kdyz tam nalejes vodu ,nastartujes a nedas vicko a jdou furt bubliny tak je to tesneni(podle me).S vickem bych nic nedelal protoze je delany na urcitej tlak a pak by mohli prasknout hadice atd.Asi dolejvat porad vodu a jet domu nebo najit nakej servis.

mi5
Dobrovolný přispěvatel 2019

Příspěvek od mi5 » sob srp 13, 2016 9:10 am

Já bych dolejval vodu a zkusil najít servis a vyměnit těsnění. Pokud nebude nikde těsnění zkusit to dojet no.

Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malý Venoušek » sob srp 13, 2016 9:59 am

Jirka46 píše:Zdarec pánové, potřebuji poradit. Trcim uprostred Gruzie s vyvarenym chladičem.Ventilator spina ve 105st.presne jak má ale stejně po par hodinách dojde k tomu ze vyvarim. Před výjezdem jsem ještě schválně kontroloval zda není v chladici bublina a voda je až po víčko. Všechno bylo ok. Jediné co mě napadá je špatně serizena pružina ve víčku chladiče která brzo pustí vodu přepadem ven a tím se pak chladící okruh zavzdusni a už to jede.....
Cpát pod víčko další gumu nebo nějak laborovat s pružinou mám strach. Aby nedošlo k pretlakovani.Zatim jsem zapojil větrák přes zásuvku a budu ho spinat manuálně dřív než ve 105st.Myslite že by snesl i dlouhodobé zapnutí?Serizuje se nějak to víčko chladiče?
Víčko musí tlak přepouštět, kapalina se teplem roztahuje... zpátky se musí vracet kapalina hadičkou z ekspansky. Máš v expansce vodu ? Máš nasazenou přepadovou hadičku ? Neteče to někde ? Když do hadičky foukneš bublá to v expansce.... Pokud je těsnění pod hlavou pryč tak to poznáš tak, že při studeném motoru sundáš to víčko, doleješ vodu a zastartuješ. Jak poletí bubliny tak je to jasný. Jinak chladič se ještě odvzdušňuje šrroubem v pravo nahoře na chladiči. 12ctka klíč, pozor šroub je plastový ať ho při dotahování nezkur.... Držím palce.
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ...

MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller » sob srp 13, 2016 7:19 pm

Ahoj jak řekli kluci. Držím ti palce ať se ti to podaří vyřešit nějak v pohodě a bez dalších problémů dokončíš svou motodovču.

Jirka46
Začínám

Příspěvek od Jirka46 » sob srp 13, 2016 7:33 pm

Okruh funguje normálně do chvile nez začnu pořádně zatěžovat motorku.V CR se mě to nikdy nestalo ale loni v Albánii to samé. Vedro,terén a malá rychlost.Kdyby bylo v háji těsnění tak už to dělá všude a je voda v oleji nebo naopak ne?Svini to až když se to zavzdusni tak že sazim na víčko chladiče. Ten odvzdusnovaci šroub neznám. Ráno chci mrknout na hladinu v chladiči tak se po něm mrknu.
Jinak moc díky za rady

Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malý Venoušek » sob srp 13, 2016 9:21 pm

Jirka46 píše:Okruh funguje normálně do chvile nez začnu pořádně zatěžovat motorku.V CR se mě to nikdy nestalo ale loni v Albánii to samé. Vedro,terén a malá rychlost.Kdyby bylo v háji těsnění tak už to dělá všude a je voda v oleji nebo naopak ne?Svini to až když se to zavzdusni tak že sazim na víčko chladiče. Ten odvzdusnovaci šroub neznám. Ráno chci mrknout na hladinu v chladiči tak se po něm mrknu.
Jinak moc díky za rady
Jen ještě upřesním. Víčko o kterém píšeš uzavírá a reguluje tlak v chladící soustavě. Není přímo na chladiči, ale na termostatu. Samozřejmě může netěsnit, ale to by si poznal, tekla by kolem voda. Na co jsme zapomněli je termostat. Reguluje průtok podle teploty vody. Dostal by ses na něj po sundání příruby z boku a je i postup jak ověřit funkci - uvařit v hrnci s vodou... -. To je ale myslím spíš už práce na dílnu. Klíče těsnění... Ať si to moc nerozrejpeš a dojedeš.
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ...

Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malý Venoušek » sob srp 13, 2016 10:56 pm

Je až teď jsem si všiml že máš 12ku a já tu píšu o 750. Tam je to samo jinak. Víčko na chladiči, žádný šroubek a termostat je na hlavě válců. :shake

Jirka46
Začínám

Příspěvek od Jirka46 » ned srp 14, 2016 4:11 am

Malý Venoušek píše:Je až teď jsem si všiml že máš 12ku a já tu píšu o 750. Tam je to samo jinak. Víčko na chladiči, žádný šroubek a termostat je na hlavě válců. :shake
No já si včera říkal o jakém že odvzdusnovacim sroubku mluvíš.Zatim jsem to vyřešil tak že jsem odpojil větrák od termostatu a zapojil ho přímo přes vypínač na baterku a teplotu si hlídám sám.
Každopádně jsem nasranej protože na to nemůžu přijít a už to tu jednou bylo.Taky nechápu proč je sepnutí větráku nastaveno až od 105st.Tenerka se sama o sobě pomalou jízdou rychle prehreje. A než začne teplota klesat tak to klidně ještě vyleze o dva tři stupně. Navíc jak to spadne pod 99 tak se větrák vypne.Tak že dochlazovani o ničem.Tohle společně s umístěním chladiče se fakt nepovedlo

MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller » ned srp 14, 2016 8:16 pm

Taky mi nedošlo, že je to 12-ctka :-D

mi5

Příspěvek od mi5 » ned srp 14, 2016 9:48 pm

Já si tedy vsimnul chlapci, že probírá 12. Tohle se mi stejně nezdá, asi to těsnění bude v háji nebo ten okruh chladici je někde pricpanej.

Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Malý Venoušek » ned srp 14, 2016 11:32 pm

mi5 píše:Já si tedy vsimnul chlapci, že probírá 12. Tohle se mi stejně nezdá, asi to těsnění bude v háji nebo ten okruh chladici je někde pricpanej.
No myslí, že s tím přepínáním větráku už dojede. S tím víčkem bych si ale určitě nehrál. Celá chladící soustava je takový větší papiňák a víčko je to co hlídá tlak. Doma buď dát do servisu a nebo pokud si sám troufne tak vyndat termostat, propláchnout chladící systém ( Jeník by mohl povyprávět co kolikrát vyplave ) , zkontrolovat funkčnost termostatu a pro jistotu dát nové víčko.

Jirka46
Začínám

Příspěvek od Jirka46 » pon srp 15, 2016 3:36 am

Až dojedu domu tak musím zjistit na jaký tlak má být chladici soustava nastavená a otestuji jestli to víčko chladiče nepouští dřív. Pricpane si myslím že to nikde nebude. Je to 5 let stará moto a už byla třikrát menena kapalina. Ještě jak se tu řešilo těsnění pod hlavou, kdyby bylo v háji tak krom bublin v chladici by šla voda do oleje a nebo olej do vody ne?

mi5

Příspěvek od mi5 » pon srp 15, 2016 5:30 am

Olej do vody většinou jde, je tam větší tlak než obráceně. Hlavně to chce dojet, on opravdu mohl kleknout i ten termostat. On nouzově jde vyhodit a nechat ten okruh otevrenej, ale nevím jak je to složité na 12.

stráša
Začínám

Příspěvek od stráša » pon srp 15, 2016 6:47 pm

Kámošovi dělalo něco podobného na tigrovi vyndal víčko očistil dal zpátky a vše OK udělá se tam usazenina která propouští tlak a vodu ta potom zalepí chladič bordelem a ten nechladí. Těžko říct příčin je hodně. Hlavně dojed v pořádku.

Odpovědět