Štrartovanie

Závady, rady, porady se S12
Odpovědět
solitare
Začínám

Štrartovanie

Příspěvek od solitare »

Ahojte, mal som problém so štartom XT. Na britskom fóre som našiel nasledujúci postup, vyskúšal to a naozaj to pomohlo. XT štartuje ľahšie.

1. Vypnúť zapaľovanie/kľúč.

2. Stlačiť obe tlačítka na displeji, zapnúť zapaľovanie a držať tlačítka stlačené 8 sekúnd. Displej sa prepne do diagnostického módu. Pustiť tlačítka.

3. Stlačiť tlačítka opäť na 3 sekundy, displej sa prepne.

4. Dať maximalny plyn rukoväťou plynu a štartovať 4 – 5 sekúnd. Štartér bude točiť, XT sa nenaštartuje.

5. Pustiť rukoväť plynu a vypnúť zapaľovanie.

6. Zapnúť zapaľovanie – displej sa prepne do normálneho módu. XT bude/malo by štartovať bez problémov
jenik
Site Admin

Re: Štrartovanie

Příspěvek od jenik »

solitare píše: ned črc 25, 2021 11:45 am Ahojte, mal som problém so štartom XT. Na britskom fóre som našiel nasledujúci postup, vyskúšal to a naozaj to pomohlo. XT štartuje ľahšie.

1. Vypnúť zapaľovanie/kľúč.

2. Stlačiť obe tlačítka na displeji, zapnúť zapaľovanie a držať tlačítka stlačené 8 sekúnd. Displej sa prepne do diagnostického módu. Pustiť tlačítka.

3. Stlačiť tlačítka opäť na 3 sekundy, displej sa prepne.

4. Dať maximalny plyn rukoväťou plynu a štartovať 4 – 5 sekúnd. Štartér bude točiť, XT sa nenaštartuje.

5. Pustiť rukoväť plynu a vypnúť zapaľovanie.

6. Zapnúť zapaľovanie – displej sa prepne do normálneho módu. XT bude/malo by štartovať bez problémov
To je reset klapky?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
solitare
Začínám

Příspěvek od solitare »

Ahoj,

to ma nenapadlo že to asi je reset škrtiacej klapky.
Slovíčko "throttle" je v angličtine škrtiaca klapka .

Dík
SlavekTDM
Už něco vím

Příspěvek od SlavekTDM »

V diag modu se podle meho zadny reset neudela... Tam jen vycitas hodnoty. Zrovna vcera jsem kontroloval d:01, d:13 a pak d:14 a d:15. Vse v rozsahu hodnot podle manualu a stejne na obou klapkach...
Startovani s plne otevrenym plynem by mela byt nouzova procedura ocisteni svicek. Jsou pri ni odpojene vstriky.
solitare
Začínám

Příspěvek od solitare »

Ahoj Slavek TDM.
Po postupe ako som uviedol štartér točil ale ST nenaštartovalo. Takže čerpadlo dodávalo palivo ale elektrika na sviečkach nebola. Podľa toho čo si napísal najskôr došlo k "zaplaveniu sviečok", ich očisteniu a potom následne lepší štart. Uvidím, vyskúšam tento postup aj po zime, vždy blbší štart. Dám vedieť.
Odpovědět