závady

Závady, rady, porady se S12
Odpovědět
Flash
Dobrovolný přispěvatel 2020

Re: závady

Příspěvek od Flash »

zděňku, kupoval jsi od distributora Yamaha nebo od soukromé osoby ? tam se bude postup s reklamací dost rozcházet. co se týká té souososti, zkusíme to změřit jak bude chvilka. Podle mě nikdo z nás tohle nikdy nezkoušel
If you see the flash, it's already too late ! :-D

zdenekkkkk
Začínám

Příspěvek od zdenekkkkk »

Ok. Díky. Kupoval jsem od dovozce. V YAMAZE mi to vše zkontrolovaly a tvrdí že nebouraná je. Jen mi trochu rozhazuje právě ta souosost. Jinak jsem nadmíru spokojen

zdenekkkkk
Začínám

Nedalo mi to a ještě jsem se trochu povrtal ve srovnání předního kola a brejlí. Vypadá to, že teď teprve je to ok. Tak jsem přestal vše řešit a začal si pořádně užívat jízdu. Pomalu a jistě (od prvních km, ale hlavě teď když jsem vše pustil z hlavy) začínám přicházet na to jak se k ní chovat a jak na styl jízdy, čím dál tím lepší to je a čím horší cesta tím lépe. Děkuji za ochotu mi pomoci a případně se omlouvám jestli jsem zbytečně v tomto případě plevelil forum. Díky za ochotu Zdeněk

MartyG
Už něco vím

Příspěvek od MartyG »

Zdenku - co myslíš tím "povrtal" a "teď je to OK" ? Díky za info
M

zdenekkkkk
Začínám

Ahoj MartyG
Povolil jsem brejle a rovnal a měřil a zase rovnal a zase měřil (servis si s tím prostě takhle nevyhraje). Ok znamená že již nepadá do zatáček na každou stranu jinak ( na jednu stranu až nechutně rychle a na druhou jemně přes sílu - odpor) a i řídítka jsou pěkně rovně. Teď již jde pěkně souměrně na obě strany. Chutná mi čím dál víc :angel :rofl

MartyG
Už něco vím

Příspěvek od MartyG »

díky Zdeňku za odpověď. Docela mne to měření zajímá protože jsem se snažil přeměřit motorku zda není do rohlíku :). Jak jsi tro dělal ? Jsi si nějak zafixoval kola, aby byla rovně za sebou ? Proti čemu jsi to měřil ? A to jsi povolil v hrejlich jen vidle ( stejná výška ) nebo i v krku a pak se mění i poloha řidítek ? Díky za info Martin

Flash

Příspěvek od Flash »

ještě jsem neměl čas měřit, ale když už, chtělo by to bez gum. ty mohou dost zkreslovat
If you see the flash, it's already too late ! :-D

pompe
Začínám

Příspěvek od pompe »

Lebi03 píše:
ned črc 17, 2016 7:14 pm
Ahoj lidi,

mám problém s modelem 2010 (first edition).

Nepravidelně se projevuje necitlivá reakce na plyn ( pod 4 tis. otáčkama) při povolení plynové rukojeti se motorka zachová jako kdybych plyn pustil úplně a hned zase začne táhnout podle polohy plynu. Při zátahu není v plynu jediná mezera, ale při tom uvolnění dost škube a stává se to i když jedu plynulou jízdu z kopce a motor přechází ze zátahu do brždění.

Jsou to dost výrazný a nepříjemný cukance a 100% to není normální.

Nějaké zkušenosti nebo rady? (diagnostika v Yamaze nic neodhalila...))
Díky

Ahoj,
nedávno som doriešil problém , ktorý tu už dávnejšie nahodil Lebi03 a niektorí ďalší . Mal som presne rovnaké príznaky . Navyše pri chladnejších teplotách , po naštartovaní , voľnobeh , na sýtič motor vynechával , cukal , niekedy až zhasol . Znova naštartovať bolo možné až po cca 5 - 10 min.
A kým teplota motora nevyšla aspoň na 65 st. , tak len čo malé pridanie plynu , motor zhasol.
Pri rozborke som si všimol mierne deformovanú hadičku medzi telom klapiek sania a snímačom podtlaku sania ,je na ľavej strane palivovej lišty .
Je vidieť aj pri nahodenej nádrži . Pri zbežnom pohľade vypadala v poriadku , ale v jednom mieste bola preslabená a pri vytvorení podtlaku sa tam vnútorný prierez uzavrel.
Výmena hadičky a 90% problémov vyriešených . Krásne plynulá reakcia na plyn . Zostalo ešte jemné kolísanie-padanie otáčok po naštartovaní.
Už nie tak výrazné , ale predsa.
Tak som vymenil ešte snímač vstupného podtlaku sania / do neho ide tá hadička / a príruby sania pod škrt. klapkami . Pri kontrole bol materiál
dosadacích plôch zvetralý a miestami vypadaný. Problém vyriešený na 100 % .
Je možné ,že stačilo vymeniť len príruby sania , neskúšal som výsledok po jednotlivej výmene .
Pred opravou som overil chyby cez autodiagnostiku . Ukázalo mi chybu " d 61 " kód 13 , čo je presne snímač vstupného podtlaku .
Po oprave som chyby vymazal a po skúšobnej jazde už chyby nezobrazilo.
Dúfam ,že niekomu moja skúsenosť pomôže .

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

@pompe
nemuzes ty hadicky nafotit?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

pompe
Začínám

Příspěvek od pompe »

obr. 1 - pôvodná hadička . Je už skrátená , preslabené miesto som odrezal a odskúšal ,ale hadička bola už krátká. Predpokladám, že to
poškodenie vzniklo pri demontáži v minulosti . Hadička ide dosť ťažko stiahnuť z tela klapiek a pri silnom ťahaní sa môže preslabiť.
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Odpovědět