Modernizace XT1200Z

Základní informace k S12 - SuperTenere XT1200Z
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Flash »

Kurva, kdybych to věděl tak bych poškal půl roku a koupil tu modernizovanou verzi jestli bude nějak na prodej příští jaro..

http://www.motorkari.cz/clanky/moto-nov ... ?kid=27178

http://img.motorkari.cz/upload/images/c ... e_jpg_.jpg
If you see the flash, it's already too late ! :-D
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od jenik »

Flash píše:Kurva, kdybych to věděl tak bych poškal půl roku a koupil tu modernizovanou verzi jestli bude nějak na prodej příští jaro..

http://www.motorkari.cz/clanky/moto-nov ... ?kid=27178

http://img.motorkari.cz/upload/images/c ... e_jpg_.jpg
Holt vyvoj jde dopředu všude :sun

Obrázek
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
vejcejan
Už něco vím
Příspěvky: 92
Registrován: stř zář 05, 2012 11:35 am

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od vejcejan »

To už je jak jezdit na compu.. :envy
Uživatelský avatar
Sinner
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 671
Registrován: ned črc 11, 2010 6:42 pm
Bydliště: Praha

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Sinner »

Našel jsem malé video, ale jen z výstavy. 15400€
Waring! Thieves will be shot and the survivors will be prosecuted.
vejcejan
Už něco vím
Příspěvky: 92
Registrován: stř zář 05, 2012 11:35 am

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od vejcejan »

Hezoučký je to moc, před loni koupil známej Gs 1200 praskla mu žárovka,kopil novou a nemohl to natočit.. comp hlásil chybu.. dovezl to do servisu ty to čipli a jelo to...
Uživatelský avatar
Sinner
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 671
Registrován: ned črc 11, 2010 6:42 pm
Bydliště: Praha

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Sinner »

vejcejan píše:Hezoučký je to moc, před loni koupil známej Gs 1200 praskla mu žárovka,kopil novou a nemohl to natočit.. comp hlásil chybu.. dovezl to do servisu ty to čipli a jelo to...
No to je strašný. :puke
Waring! Thieves will be shot and the survivors will be prosecuted.
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Flash »

tak motorka je v podst. stejná, akorát tam nahráli nové palivové mapy - zvýšení výkonu, jednu přepinatelnou přidali.. a předělali přístrojovku (palubovku), vyhřívané hefty, tempomat a ukazatel rychlosti (nechápu proč už to nedali do původní, myslím ty hefty, ukazatel zařazené rychlosti a tempomat) no to je asi u základ verze vše.
pak dodali tu verzi E, což je v lastně ESA od bmw (v podst. museli, protože to má caponord novej, bmw a ostatní konkurenti) - musí být stejní jako konkurence
If you see the flash, it's already too late ! :-D
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od jenik »

Flash píše:tak motorka je v podst. stejná, akorát tam nahráli nové palivové mapy - zvýšení výkonu, jednu přepinatelnou přidali.. a předělali přístrojovku (palubovku), vyhřívané hefty, tempomat a ukazatel rychlosti (nechápu proč už to nedali do původní, myslím ty hefty, ukazatel zařazené rychlosti a tempomat) no to je asi u základ verze vše.
pak dodali tu verzi E, což je v lastně ESA od bmw (v podst. museli, protože to má caponord novej, bmw a ostatní konkurenti) - musí být stejní jako konkurence
A to ti mohou ty nove mapy taky nahrat?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Flash »

to dost pochybuju že by to udělali. navíc to je moje domněnka že to udělali akorát paliv. mapama.. ale myslím si to, protože motor má dost rezervy a ty mapy fakt dokážou dost měnit charakteristiku a průběh výkonu, už je to teď znát při těch dvou mapách, ten rozdíl mezi nima.

navíc nevím od kdy bude v prodeji, takže zatím to je stejně bezpředmětné, ale zeptám se :nod
If you see the flash, it's already too late ! :-D
Uživatelský avatar
shantis
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 2397
Registrován: sob lis 15, 2008 6:18 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od shantis »

vejcejan píše:Hezoučký je to moc, před loni koupil známej Gs 1200 praskla mu žárovka,kopil novou a nemohl to natočit.. comp hlásil chybu.. dovezl to do servisu ty to čipli a jelo to...
a ted s tim vycestuj do Mongolska... :tmi
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Flash »

shantis píše:
vejcejan píše:Hezoučký je to moc, před loni koupil známej Gs 1200 praskla mu žárovka,kopil novou a nemohl to natočit.. comp hlásil chybu.. dovezl to do servisu ty to čipli a jelo to...
a ted s tim vycestuj do Mongolska... :tmi
nevím jak to má gs, ale yamaha to má jinak řešené.
pokud není chyba někde v řídící jednotce motoru tak by to mělo jet i kdyby nic jiného nefungovalo. řídící jednotka ABS, žárovek atd je solo a nemá na jízdu vliv. když to hodí chybu, furt to jede. je to už odzkoušené a to nejenom mnou.

mnou konkrétně minulej rok, kdy jsem se na ni vyválel (asi 10 - 15 minut ležela na zemi, kdy jsem kontroloval účastníky nehody jestli jim nic není) sic chvilku nechtěla chytnout (točil jsem ji asi 1-2 minuty s přestávkama), ale to bylo tím že jsem nevěděl, že to má nějaké náklonové čidlo, že když to spadne aby to vyplo ihned motor a já netušil jak ho vypnout (obejít) aby chytla hned. i když jsem nic neudělal tak jak říkám, do 2 minut znova motor běžel i když se moto vezla pár desítek metrů po zemi, palubka se rozbila atd. poučení - když si něco koupíte přečtěte si návod i když víte jak se to používá, občas se přijde i na dost věcí :D

to jsem byl překvapenej. protože třeba na TTR když spadne a uchčije se karburátor tak za 2 minuty nakopávání startovací páky se akorát zapotíš jak prase a motor stejně nevrčí
If you see the flash, it's already too late ! :-D
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od asumi »

Pánové, kdo by chtěl, tak tady je názorná pomůcka na ovládání tripu z řidítek,
http://www.yamahasupertenere.com/index.php?topic=1783.0
Hdradim
Začínám
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 14, 2016 8:44 pm
Bydliště: Louny

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Hdradim »

Ahoj všem,

jsem tu novej a pročítám info o XT 1200 kterou si chci koupit.
Na motorce jezdím už přez 20 let, ale ne na cestovním enduru.
Chci rok 2015 nějakou předváděčku, nebo možná novou, vezmu ji na firmu a odpálím Dph
Otazka zní : je to dobrá volba
Díky Hdradim
balcik
Začínám
Příspěvky: 13
Registrován: sob dub 09, 2016 5:54 pm

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od balcik »

Hdradim píše:Ahoj všem,

jsem tu novej a pročítám info o XT 1200 kterou si chci koupit.
Na motorce jezdím už přez 20 let, ale ne na cestovním enduru.
Chci rok 2015 nějakou předváděčku, nebo možná novou, vezmu ji na firmu a odpálím Dph
Otazka zní : je to dobrá volba
Díky Hdradim
Já mám sice 2012, a nedám na ni dopustit. Těžká je jak prase, ale když jede, tak je docela mrštná... Na silnici supervolba. Ale viděl jsem i kouska, co na ni řádí v bahně jako s nějakou kroskou (což já bych si netrouf).
Hdradim
Začínám
Příspěvky: 40
Registrován: ned srp 14, 2016 8:44 pm
Bydliště: Louny

Re: Modernizace XT1200Z

Příspěvek od Hdradim »

já budu z 90 % jezdit asvalt a nějakou tu šotolinu a sem tam louži žádný velký bahnění
od mládí jezdim na choprech a posledních 6 let na H-D Streetglide
pro ST se rozhoduju protože na H-D se nepodívám tam kam bych chtěl.
Není vždy možný sjet z hlavni silnice, protože to konstrukce motocyklu prostě neumožnuje
Odpovědět