Kufry

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

peta
Vím čím dál tím víc

Kufry

Příspěvek od peta »

Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Kufry

Příspěvek od Malý Venoušek »

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ...
Begy
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Begy »

ještě mě napadlo použít třeba tohle: http://www.rcshop.eu/k6-hlinikovy-kufr- ... 19318.html

nebude to asi tak "pevný" ale cena je super
Wiblyz
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wiblyz »

Begy píše:ještě mě napadlo použít třeba tohle: http://www.rcshop.eu/k6-hlinikovy-kufr- ... 19318.html

to vis, dvojka plech tam asi nebude
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue
agy
Už něco vím

Příspěvek od agy »

Zdar chlapi pevnost bych tak moc asi neřešil ale spíše to aby do těch kufru nezateklo při dešti protože víko se spodním kufrem doléha natupo.Dalo by se to vyřešit jdnoduchým olištováním horního víka tak aby přesahovalo přez okraj spodku. :wink: ale cena jak píše Begy je super a učel to určo splní. :)
Fox13
Dobrovolný přispěvatel 2020

Příspěvek od Fox13 »

Begy píše:ještě mě napadlo použít třeba tohle: http://www.rcshop.eu/k6-hlinikovy-kufr- ... 19318.html

To vypada docela slušně, ale ma to obsah jen 33L (jesli jsem dobre pocital ). Docela bych se na nej nekde podival.
sczekaan
Všeználek

Příspěvek od sczekaan »

nechcu vás odradit od "výhodné" koupě, ale tyhle kufry na nářadí prd vydrží. Pokud není kufr udělanej z hliníku, kterej je "samonosnej" tak se při běžným užívání za chvilu doslova rotzrhají. Je to totiž sololit (nebo jiná dřevovláknitá deska) na kterou je nalepenej tenkej hliník... Myslím by to po pár hrbolech upadlo z držáků. Hold tyhle věci se na penězích moc nedají našidit...
Begy
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Begy »

byl jsem se podívat v Bauhausu na podobný a fakt tudy cesta nevede. Vibrace by tomu daly sakra zabrat a o vodotěsnosti se bavit nemůžeme asi vůbec. Celý je to z celkem měkýho materiálu.
Myslim že obyč plasťák od čongů za litr udělá služby víc
Fox13

Příspěvek od Fox13 »

Dobrý to vědět. Ja se něj chtěl podivat zitra v modelářství.Jak jste psali tady na tom člověk neušetří.
Begy
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Begy »

to né, skus se na něj schválně podívat a udělat kdyžtak nějaký fotky mobilem. Celkem by mě to zajímalo. Já stavím na podobných v bauhausu, třeba se mýlím (ale ceny jsou podobný, takže "kvalita" na tom bude počítám stejně)
Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Záleží na co kufry chceš. Co jsou origo plastový na motorku, tak bývají z pružnějšího plastu a něco i snesou. Hadrový tašky toho vydrží víc, teda když jedeš nějaký adv...ale prochčijou, nevěř že jsou nepromokavý, to by k nim nedávali ty pláštěnky. Zatím nepřekonaný jsou ale hliníkače. Když lehneš slouží jako padáky. Když už se někde pomačkají, stačí dva kameny a jsou zas redy.... :lol: Schválně se všimni co se nejvíc používá. Kámoš mě vyprávěl o chudákovi, který ušetřil na kufrech,taky nejaký na šroubky..., cestou mu do nich teklo, musel prý do nich udělat dírku, aby voda mohla ven, pak někde lehnul a z krabice byly trsátka.... Nějakých 1000 km od domova a od Bauhausu.... Štěstí že se tam daly koupit igelitové pytle. :lol: U těch plasťáků by mě sra.. to otvírání do boku. když tam pak něco dáváš je to pakárna. Já mám hliníkače a max spokojenost. Mám do nich tašky. Ty naperu co se do nich vejde a pak je zlehka spustím.... když vybaluju jen vytáhnu... Kufřík pak v pohodě slouží na boty a když ho sundám jako stolek, nebo židlička :wink:
Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ...
kocci
Už něco vím

Příspěvek od kocci »

Já už delší dobu používám plastové boční kufry Kappa. Právě jsem si chtěl pořídit kufry od BEGRa. V posledním čísle ČMN byl ale článek, že firma Givi začala vyrábět kufry na silniční endura v kombinaci plast - hliník, a to TRK 33N Trekker a TRK 46 Trekker. Probral jsem internet a nevypadají špatně. Takže počkám, a až si je někde omrknu, rozhodne cena.
Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si vzpoměl, loni jsem viděl na hlinikovým kufru víko na dvě petličky. Prostě bez pantu a otvíralo se, že se jen víko sundalo. Nejdřív jsem tomu nevěnoval nějakou pozornost, ale pak jsem si uvědomil, že když mám na kufru nějaký krámy a chci něco z kufru, tak je nemusím sundavat. Jen sundám víko a pak zas nadám. Docela dobrá vychytávka.
Malý Venoušek
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Při poslední návštěvě mě trochu Jeník překvapil neznalostí uchycení hliníkových kufru do původních železných Givi držáků. Kufry takto namontované vozím už asi 5 let a neměl jsem nejmenší problém. Kufry dokonce při stanování sundavám a používám jako stoleček. Packy stačí jen povolit a přetočit.

Tak tady je obrázek sady.

Obrázek

A tady návod:

K montáži potřebujete:

1x trpělivého a silného kamaráda :-)
1x vrtačka
1x vrták do kovu 8,5 mm
1x vrták 12mm nebo větší, ev. brusný papír - na očištění otřepů po vrtání
1x rýsovací jehlu nebo lihový popisovač ev. fix, který půjde vidět
- Všechny podložky patří pod šroub tzn. do kufru !

Kufr přiložíme pro vás ve vhodné poloze - můžete si určit výšku a sklon kufru - nezapomeňte na místo pro botu spolujezdce a výšku kufru vůči sedlu
Když máme kufr přiložený, přiložíme z vnitřní strany nosiče - od kola jeden "puk" -do spodního rohu trubkového nosiče a jehlou nebo popisovačem obkroužíme puk po části jeho obvodu.
Odložíme kufr na boční stranu - nejlépe na podložku - puk přiložíme na stejné místo-poslouží nám k orientaci již předem označené místo a následně označíme středovou díru
Puk sejmeme z kufru, označenou středovou díru přesně odvrtáme vrtákem 8,5mm
Díru z vnitřku kufru začistíme vrtákem 12mm nebo větším, ev. brusným papírem
Postupujeme stejně u všech dalších děr - prvně odvrtáme spodní díry, pak až horní a postupně- eliminujeme možné nepřesnosti při vlastním vrtání.
Po montáži prvního kufru je třeba přesně přiložit druhý kufr vůči prvnímu -nejlepší kontrola za zadu motocyklu v odstupu cca 5m od zadní části motocyklu
Poděkovat kamarádovi a společně se těšit z dobře provedené práce.

PS: Já to zvládl i bez kamaráda :nerd
Vejr
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr »

ty hliníkový packy doporučuju udělat z měkkýho 5mm hliníku, ideální jsou na to elektrikářský šíny. V případě krizovky se hliník ohne a kufr upadne
Odpovědět