Tuning a jiné "Dakar vychytávky"

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

Odpovědět
Viperfarmer
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Tuning a jiné "Dakar vychytávky"

Příspěvek od Viperfarmer »

Zdravím všechny. Po několikaletém obcházení, přešlapování a váhání jsem se konečně rozhoupal a pořídil XTZ 750(95). Jsem fanda starých poctivých "vypasených" dakarek( nové jsou už jen převlečené krosky) ale na modernější mastodont není peníz(KTM 950 S atd). Proto si ji plánuji postupně vylepšit a přiblížit svým představám, co peníze dovolí. Prozatím se ohlížím po pár věcech, kdy předpokládám, že většina z vás je má už dávno podchycené. Prosím tedy o tipy, rady, odkazy, plánky či články na:

- přední masku-kvůli menším nákladům raději s původními světly, širší a vyšší štít+mřížka světel(pokud bude cenové dostupná tak může být i s čočkami(včetně tipu kde na ně a jak je tam dostat) nebo jen velký přední štít( lamino atd)

- zvýšení podvozku (nástavce předních vidlic+zadního centrálu, či desky přepákování)

- kvalitně řešené padáky, které ochrání boční plasty až k masce, s vícebodovým uchycením na rámu, aby se při pádu nezohly a nepraskly plast (jsou prý i takové)

Díky za všechny tipy a rady.
bonnyes
Dobrovolný přispěvatel 2020
Kontaktovat uživatele:

Re: Tuning a jiné "Dakar vychytávky"

Příspěvek od bonnyes »

Čau chlape, doporučím ti zajet na nejbližší sraz ST na slovensko, kde uvidíš "přehlídku" doplňků. Zjistíš tam asi nejvíc. Vždy je lepší vidět doplňky na živo. Na srazu bude asi 50 mašin a věř mi, každá je trochu jiná. Hledej dál tady na foru, kde je toho mraky popsáno. Tvé potřeby jsou tak obecné, že bych přepisoval půl fora.
Ať ti tenerka slouží!
epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem »

Zdarec, vítej, odkud jsi? :jedu2
Viperfarmer
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, díky za tip. To může být vskutku zážitek a pastva pro oči, taková srazová přehlídka XTZ. Jinak něco jsem zde už zahlédl - asi 3 roky staré příspěvky. Předpokládal jsem, že za tu dobu už budou další možnosti a zkušenosti. Některé věci jsou opravdu pěkné, ale žel na naše 'veterány' a možnosti některých z nás, místy krutě drahé. Viděl jsem video s názvem "XTZ 750 super machine" na YouTube, kde 3borci mají skvělý stejný rallye předek. Ze zdejšího příspěvku už vím, kde se dá objednat, ale cena je opravdu krutá. Dokud mám vcelku( zatím :D ) origo plasty, stačil by, dle mě k super vzhledu, nějaký vysoký a kolmý přední štít - styl rallye a nějaká mřížka předních světel. Možná větší padáky než mám teď (fota motky dodám hned jak opustí dílnu po středně velké renovaci, započaté ihned ode dne koupě). Váhám zda časem dát enduro blatníky na předek i zadek. Problém vidím v barvě, protože ta 95tka má neidentifikovatelnou pokakanou :) a k takové se žádné dostupné barvy enduro plastů nehodí.. No hlavně to chci o něco zvednout na podvozku. Shanim nástavce teleskopů dopředu i dozadu. Také stabilizátor př. vidlice. To by mohlo zatím plně stačit..
Viperfarmer
Začínám
Kontaktovat uživatele:

epidem píše:Zdarec, vítej, odkud jsi? :jedu2
Ahoj díky za uvítání, jsem z Hodonína. Ty?
epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem »

Zasejc Morava :D tak to máš na srázek kousek, zajeď , já to mám trochu víc z ruky, (Vlašim) :jedu1
tomtener

Příspěvek od tomtener »

moravska zakladna zacina posilovat, vitaj!!!
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

Na srazu na SK bude cas to vse rozebrat :)
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Odpovědět