zabudované expedičné svetlá

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

shao
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Re: zabudované expedičné svetlá

Příspěvek od shao »

peto píše:No tak to s tými zákonmi až tak neriešim ale potrboval by som vedieť, kde zohnať ledky alebo bodovky, ktoré majú priemer 55mm alebo len čisto telo reflektora 55mm na H4 abo H1 žiarovku.
Nevím, jestli máš zmáklé chlazení v reflektoru resp. tělese požadovaného průměru. Já jsem na terasu vyráběl osvětlení (omlouvám se za tak trochu OT): pořídil jsem venkovní (mám je zapuštěné v zemi) tělesa, v GME koupil luxeony, reflektory, chladiče a keramické rezistory. Původní záměr napájet to 12V padl neb bych neodvedl ztrátové teplo z rezistoru a hlavně by rezistor byl dost velkej - nevešel by se mi do toho tělesa. Takže to napájím 5V, které srážím na nějakých 3,2V a i tak rezistor celkem topí... je přidělanej k chladiči, na němž je i luxeon.

Nevím, jestli světla např. tady jsou průměru 55mm (a není to ekvivalent H4 nebo H1, ale halogen H3 - na LED H4 nebo H1 bude těleso macek). Zkus poptat. Pak jedině googlit a googlit.

Teoreticky by s tím na mašině problém být neměl. Legislativu asi v tomto ohledu řeší málokdo. Řekl bych, že by to mohlo jít ukecat ve smyslu zvýšení tvé bezpečnosti neb budeš v provozu více vidět. Zase ale s tím nesmíš oslňovat. Průšvih může nastat, kdy se něco semele, ty u toho budeš jako účastník. Ikdyž to zjevně nezaviníš, můžou ti to hodit na hrb.

Tvrzení, že to např. při STK znefunkčníš a bude to v pohodě (viz Edíí) je zavádějící. Totiž pokud máš něco na vozidle namontované navíc (především se jedná o doplňky neodporující legislativě), tak to MUSÍ být funkční. Takže i kvůli záměrně znefunkčněnému doplňku abys prošel na STK, můžou tě z STK vyhodit, protože je ten doplněk nefunkční.

edit: upřesnění linku

Výkonové LED (co jsem použil na terasu)
Reflektory k výkonovým LED

-jak jsem psal: při napájení resp. srážení 12V je potřeba rezistor s dostatečnou Wattovou rezervou neb to při tom výkonu LEDky dost topí a je lepší jej taky pasivně chladit

NSW.00.004.10200/B je halogenové světlo (písmeno za lomítkem označuje barevné provedení - B = black, S = silver)
NSW.00.004.10400/B je LED světlo - ale ta cena :puke
Naposledy upravil(a) shao dne stř úno 13, 2013 8:50 pm, celkem upraveno 5 x.
Post coitum omne animal triste est praeter gallo, qui cantat.
sczekaan
Všeználek

Příspěvek od sczekaan »

[quote=Takže i kvůli záměrně znefunkčněnému doplňku abys prošel na STK, můžou tě z STK vyhodit, protože je ten doplněk nefunkční.[/quote]

tak bych tam pořídil záslepky, jako mají offroady na přídavných světlech...a jsou pro použití pouze v terénu. Si myslím, že tohle by okecat mohlo jít.
shao
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shao »

sczekaan píše:
Takže i kvůli záměrně znefunkčněnému doplňku abys prošel na STK, můžou tě z STK vyhodit, protože je ten doplněk nefunkční.[/quote píše:
tak bych tam pořídil záslepky, jako mají offroady na přídavných světlech...a jsou pro použití pouze v terénu. Si myslím, že tohle by okecat mohlo jít.

Nedramatizoval bych to. Zatím jsem nikde nečetl, že by nějaká motka neprošla na STK kvůli přídavným světlům. Některé koráby silnic jsou jak vánoční stromeček a nic se neděje :) . Přeci jen každý asi ví, co může očekávat od STK, kam pravidelně chodí.
peto
Zlepšuju se

Příspěvek od peto »

No tak ma napadlo... bol som dnes v metre a mali tam OSRAM žiarovky halogény,také tie dvojkoliíkové žiarovky. majú 35w a sietia ako 55W. Priemer 51mm no bolo tam napísané že sa hrejú až na 200°C. Aké sú asi horúce tie, čo ste mi sem nahodili. Inak možno by to ani nevadilo nakolko je to tam vystavené priamemu prúdeniu vzduchu. :nerd
epidem
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od epidem »

určitě by to nějak extra nevadilo, stejně je budeš zapínat jen při jízdě a to by se měly stačit uchladit, jestliže je tam psáno 200'C tak je to určitě za stání, za jízdy to bude mnohem méně...
peto
Zlepšuju se

Příspěvek od peto »

Shao velmi ti dakujem. Najviac sa mi páčia tieto téma v češtině.
akurát nane treba našetriť. Je tam super to, že keď sa prehrejú tak sa svetlo stlmí a ked sa pri jazde ochladia tak znova svieti naplno. Ale nikde nevidím cenu.
shao
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shao »

peto píše:Shao velmi ti dakujem. Najviac sa mi páčia tieto téma v češtině.
akurát nane treba našetriť. Je tam super to, že keď sa prehrejú tak sa svetlo stlmí a ked sa pri jazde ochladia tak znova svieti naplno. Ale nikde nevidím cenu.

Není zač...

Řekl bych, že se jedná o jeden a tentýž produkt viz specifikace níže a červeně jsem ti zvýraznil informaci o snížení intenzity v závislosti na teplotě - proto jsem ti dával těch odkazů víc včetně toho tématu v češtině. A tady na strávce 2 LED Driving/Riding Lights 12V 30W 1500 lumen (1 Pair) máš pár. Je tedy na tobě, jestli je budeš chtít kupovat po jednom nebo koupíš ten pár (ten samozřejmě vychází cenově výhodněji). No a ceny tím pádem vidíš taky.

Specifikace: 1500Lm 12V LED ( HID ) Spot Light for Motor Bike/Car

1500Lm High Power LED's Bike Spotlight
Incorporates a cluster of 3 high-powered LED's to achieve a retina searing output of 1500 lumens
Custom optics result in a beam pattern
Good for Electric Cars, Electric Bikes, Motorcycles & Motor Cars
3 High Power Led
1500Lm
Power 27W
Integrated 12-18V constant current circuit board
Suitable for 12V Battery System Motor Bike and Cars
Reference current and voltage: 2200mA 12V
PMMA optical lens for Best focus & flawless beam
Aerospace Aluminum Alloy 6061 Body
55MM * 63MM / head diameter * length
Temperature Protection : Auto Low mode at high temperature
Available in either polished aluminum or black finish.
Package Contains
1x 1500Lm High Power LED Bike Spotlight

Informativně: v minulosti jsem si dopisoval kvůli přídavným světlům s Ministerstvem dopravy ČR. Nyní jsem narazil na další evropský předpis. Tak čekám na jejich vyjádření.

Nicméně, díky tomu, že povinnost celodenního svícení se vztáhla i na ostatní vozidla, padlo tím odlišení se motorek od ostatních vozidel v provozu - poněkud nešťastný krok. Raději budu diskutovat s policajtem nebo na technické kvůli světlům navíc neb se sníží možnost přehlédnutí motorky v provozu, než mít zvýšenou šanci, že přeleštím vlastním tělem kastli plechovce jen proto, že si mě plachovkář nevšimnul.
peto
Zlepšuju se

Příspěvek od peto »

Veď to je to. A máte niekto skúsenosti s objednávaním cez ebay? Počul som že to pribalujú jedno s druhým tovarom aby ich to vyšlo lacnejšie a v podstate aj teba ale že za nerozbitý tovar neručia.
shao
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shao »

peto píše:Veď to je to. A máte niekto skúsenosti s objednávaním cez ebay? Počul som že to pribalujú jedno s druhým tovarom aby ich to vyšlo lacnejšie a v podstate aj teba ale že za nerozbitý tovar neručia.
Co jsem platil naposledy cca 5.000,- Kč, tak v pohodě. Zboží (nerez) došlo tak perfektně uvnitř probalený a celé ve dvou krabicích, že jsem to ještě nikdy neviděl od žádného českého prodejce. Já jsem byl doposud s eBay spokojen. PayPal je obecně považován za bezpečný platební systém a taky nikdy s ním v mém případě nebyl problém.

Nespokojen jsem byl jen s Aukrem resp. s platebním systémem PayU. Sice nešlo o závratnou sumu, ale nepříjemné to bylo i proto, že prodejce byl už značně nervózní. Poněkud se prodejce uklidnil po zasílání mé komunikace s PayU. Musel jsem prodejci poslat peníze na účet a pak dolovat peníze z PayU. Takže pro mě PayU :ne .
shao
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shao »

Ještě jsem našel tyto:

12V 24V Motorcycle Car Truck Bicycle Boat OffRoad CREE LED Day Spot Light White

12V 24V LED Day Light Motorcycle Car Truck Van Off Road

- CREE čipy jsou opravdu dobré (pokud je tedy pravda to, co uvádí prodejce... ale zas jiné by do těhle světel nemělo smysl dávat)
peto
Zlepšuju se

Příspěvek od peto »

tie cree celkom ujdú. ešte rozmýšlam že čo ale myslím že radšej tam niečo hodím z domáceho trhu.
ae ďakujem ti za velkú ochotu pomôcť.
shao
Začínám
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shao »

peto píše:tie cree celkom ujdú. ešte rozmýšlam že čo ale myslím že radšej tam niečo hodím z domáceho trhu.
ae ďakujem ti za velkú ochotu pomôcť.

Nemáš zač. CREE čipy jsou vysoce výkonné a potřebují dobré chlazení. Slovním spojením "celkom ujdú" je dost podceňuješ. :mrk
Hlavně ať dobře pořídíš.
peto
Zlepšuju se

Příspěvek od peto »

zas tak som to nemyslel :) ale dík .
Odpovědět