Zadní 18" kolo

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

Plameňák
Zlepšuju se

Zadní 18" kolo

Příspěvek od Plameňák »

Měl bych prosbu, uvažuju vyměnit zadní 140/80 17" kolo za 140/80 18". Už ste to někdo řešil nebo namotoval. Já vím, řeknete že řeším pí..viny, ale já furt musím něco vymejšlet.
Předem dík za info.
Yamaha Super Tenere 750 r.v.1991, r.v.1996
Je jedno na čem jezdíš, hlavní je, že to má dvě kola a řídítka
sczekaan
Všeználek

Re: Zadní 18" kolo

Příspěvek od sczekaan »

a co od toho čekáš? a co v terénu? a co při cestování plně naložen? Myslím tam není moc místa na laborování...
bonnyes
Dobrovolný přispěvatel 2020
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes »

Na osmnáctku je snad větší výběr obutí, né? Koupit nějaké jeté kolo, nechat vyrobit špice, přeplést a juchů. Taky by mě zajímalo proč do toho chceš jít.
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

Motorku mám kompletně zvednutou o 5 cm, takže při plně naloženej by nebyl problém, jde o to, jestli by se vešlo kolo do kyvky. Prostě předělávám motorku od podlahy a vymejšlým takovýhle nesmysly. Takže jak chápu, asi se do toho nildo ještě nepustil.
shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis »

co vim, tak tohle tu jeste nikdo neresil, takze v tom budes pionyr :mrk
co na tom planujes mit za vzorek? o silnicni bych strach nemel, ale ostrej drapak uz by mohl delat v kyvce krky. ale to evidentne zjistime, az to zkusis :)

EDIT:
jinak, at jenom nemelu - tady mas neco na pocteni:
http://super-tenere.net/forum/xtz750-dr ... eel-on-18q
bohuzel anglicky, ale kdybys potreboval pomoc s prekladem, dej vedet.
vojtik88
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od vojtik88 »

tež jsem nad tím uvažoval ale pak se na to vysral ,chtěl jsem použit zadni kolo z tt r
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

shantis píše:co vim, tak tohle tu jeste nikdo neresil, takze v tom budes pionyr :mrk
co na tom planujes mit za vzorek? o silnicni bych strach nemel, ale ostrej drapak uz by mohl delat v kyvce krky. ale to evidentne zjistime, az to zkusis :)

EDIT:
jinak, at jenom nemelu - tady mas neco na pocteni:
http://super-tenere.net/forum/xtz750-dr ... eel-on-18q
bohuzel anglicky, ale kdybys potreboval pomoc s prekladem, dej vedet.
Díky za ten odkaz, zkusím to přelouskat přes google překladač, já se ještě učil rusky, takže anglina je pro mě velká neznámá.
Já jí mám postavenou na špuntech, asi bude nejlepší si od někoho půjčit 18" kolo a uvidím, synovec má Hondu CRM a tam má vzadu 18" kolo, ale bohužel 110 mm širokou, Jedíná možnost bude si půjčit kolo z KTM Adv a uvidím.
Prostě bych chtěl mít takovej malej speciál.
Koukám že si z Plzně, tak to sme od sebe kousek, já sem 15 Km od Domažlic.
jura
Už něco vím

Příspěvek od jura »

Byla tu kdysi dávno zmínka o B-akar rally co se jede na slovensku. Na ní měl jeden slovák S10 upravenou na mastodont rally a součástí té úpravy bylo mimojiné 18 " zadní kolo. Třeba se ti jej podaří najít a kontaktovat.
Plameňák
Zlepšuju se

Příspěvek od Plameňák »

jura píše:Byla tu kdysi dávno zmínka o B-akar rally co se jede na slovensku. Na ní měl jeden slovák S10 upravenou na mastodont rally a součástí té úpravy bylo mimojiné 18 " zadní kolo. Třeba se ti jej podaří najít a kontaktovat.
Juro, mockrát dík za info, pokusím se to dohledat. Aspoň vím, že je to možný namontovat.
jura
Už něco vím

Příspěvek od jura »

Jo a taky by mně vlastně zajímalo jaká je výhoda 18" kola oproti 17". Teda 18" je určitě výhodnější, když to používají u KTM, krosky mají dokonce 19" a YZE 750/850 měla taky minimálně 18".

Co mně tak napadá..

Větší kolo snáz překonává nerovnosti, má větší styčnou plochu, z toho vyplývá lepší trakce a taky se nebude tolik bořit do měkkých materiálů.
Na druhou stranu si myslím, že 17" kolo bude při stejném rozměru víc pohodlné než 18", která bude míň "balónovitější". To ale v terénu nikoho nezajímá, takže 18", na úkor pohodlí nabídne lepší čitelnost povrchu (tím jak je tužší).

Na tom anglickém fóru řešili to, že je možnost dát na zadek kolo z WR. Problém je v tom, že nemá silentbloky, takže při ježdění po asfaltu bude častěji odcházet řetězovka a zbytek pohonného ústrojí. Navíc je třeba jej vystředit podložkama. Další možností je přeplést ráfek z něčeho na náboj XTZ.

I tak ale bude problém s tím, že se pláště s hrubějšíma špuntama nevejdou do kyvky. Ta je totiž krátká.
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

co drhnuti o blatnik nebo jinou cast?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Edíí
Zlepšuju se
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Edíí »

Tak mi to nedalo.
Mám málo jeté Heidenau 150/70-18 a změřeno metrem (měří se to fakt blbě), má cca 67cm.
Zkoušel jsem to spočítat a došel jsem k rozměru 66,7 cm.
U rozměru 140/80-17 mi vyšlo 65,6 cm. (Kdyby někdo pro jistotu přeměřil)
Takže by to bylo na poloměru nárůst jen 0,5 cm, což by nebylo, jestli se teda nemýlím, v podstatě nic.
Kdo chce, najde způsob. Kdo nechce, najde důvod.
jura
Už něco vím

Příspěvek od jura »

To co jsi naměřil je hodnota, když se pneu neotáčí. Sami výrobci uvádějí min a max průměr pláště. Předpokládám, že průměr pláště se za jízdy vlivem odstředivých sil zvětší. U tvého pláště je max. průměr 681mm, u K60 v rozměru 140/80 dokonce 697mm.. viz. http://www.heidenautires.com/tire_spec_sheet.pdf
Edíí
Zlepšuju se
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Edíí »

Zmiňoval jsem pneu:
140/80-17 dle tab. 672 mm
150/70-18 dle tab. 681 mm
Takže i tak jen 0,5 cm na poloměru ...
Že jsi se díval na 140/80-18? To už je rozdíl 1,25. To by snad také nebylo tragické. :think
Kdo chce, najde způsob. Kdo nechce, najde důvod.
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

A nebude problem na technicke nebo v pripade bouracky?
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Odpovědět