GPS - navigace

Adventure doplňky na XTZ

Moderátor: Malý Venoušek

shantis
Dobrovolný přispěvatel 2020
Kontaktovat uživatele:

Re: GPS - navigace

Příspěvek od shantis »

Čau Bobsone,
jednou z možností je motonavigace. Garmin, Tomtom... Na můj vkus zbtečnej luxus.
Osobně mam nepromokavýho Beckera Z100, jetej mě stál asi 2000 a blbě se schání... Nicméně až na pár nasíracích drobností dobrá navi, přežila drsnou Střední Ásii.

Ještě před Beckerem jsem to řešil obyč autonavigací v nepromokavým pouzdru. Jednoduchý a levný řešení. Například: To by mohla bejt cesta :yes
s.
Bobson
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobson »

všem dikec. musím to promyslet ale zatím to vidim ze od zkouším ten tel. nebo tablet a uvidím.
Fox13

Příspěvek od Fox13 »

MotoTraveller píše:Taky přemýšlím o navigaci. Nejprve jsem chtěl koupit starší Garmin 60csx a pak jsem hledal něco kam se dají nahrát rastrové mapy. Něco se najít dá,ale cesta telefonu se mi zdá jako nejuniverzálnější. Bude se muset vyřešit vodotěsný kryt - vodotěsných telefonů moc není a riskovat, že nějaká krytka nebude správně zasunuta se mi nechce. Nevím jak je to u telefonů s citlivostí přijímače GPS. Máte někdo zkušenosti? Foxi jak jsi to měl se signálem třeba v lese a ještě v údolí?
bez problému v pátek (sobotu) poreferuji....přežil Střední Asii (akorát se už moc nedá použít jako telefon, nějak to neunesly sloty na SIM karty. jinak maká super)......největší problém byl v tom že se vyhrkával USB kabel (sežral jsem asi 4 :D )....to už je taky vyřešeno
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

Fox13 píše:Já používám starší odolný (nepromokavý :D ) android telefon LENOVO. Mám v něm SYGIC, IGO8, a aplikaci pro používání OSM (open street map) a maximální spokojenost.
V dnešní době se dají koupit chytré telefony s navigací nebo ji doinstalovat. Nestálo by za to jít touhle cestou??
Tvuj drzak a reseni je opravdu coooool :yes
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Potřebuju vyřešit novou motonavigaci. Může mi někdo nějakou doporučit? Auto navigace blbě snášej vybrace na motorce a předloni sem s ní měl pořád nějaký potíže. Čínu nechci. Né že by nefungovaly,naopak po technický stránce jsem byl naprosto spokojenej,ale maj slabý jas a loni sem s ní odjel celou dovolenou s rukou stínící navigaci a ksichtem 10 cm od ní. Mobil se v nepromok pouzdru hrozně přehřívá,nehledě že z něj trčí zástrčka s kabelem kvůli který nejde pouzdro dopnout což je u nepromoku dost blbý. Takže už nechci laborovat a zkoušet a chci jít do normální moto navigace která půjde třeba i lípnout do plechovky....
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

Muzzy píše:Potřebuju vyřešit novou motonavigaci. Může mi někdo nějakou doporučit? Auto navigace blbě snášej vybrace na motorce a předloni sem s ní měl pořád nějaký potíže. Čínu nechci. Né že by nefungovaly,naopak po technický stránce jsem byl naprosto spokojenej,ale maj slabý jas a loni sem s ní odjel celou dovolenou s rukou stínící navigaci a ksichtem 10 cm od ní. Mobil se v nepromok pouzdru hrozně přehřívá,nehledě že z něj trčí zástrčka s kabelem kvůli který nejde pouzdro dopnout což je u nepromoku dost blbý. Takže už nechci laborovat a zkoušet a chci jít do normální moto navigace která půjde třeba i lípnout do plechovky....
S tou svitivosti na slunicku to maji cinske slabsi. Videl jsem v minulosti hezka srovnani na slunicku na GS foru http://www.bmwgs.cz/forum/viewthread.ph ... d_id=25973 ale vic nejak nemohu najit.
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Díky,to si určitě pročtu!
MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller »

Ahoj řešil jsem to s Tomem Kocandou před cca 14 dny. Ale chtěl jsem univerzál na turistiku, kolo a moto, ale nic takového není. Na moto mi doporučoval TomTom Rider a nebo Garmin Zumo. Jsou relativně spolehlivý a je důležitý co od ní budeš chtít a podle toho vybrat serii a taky záleží kolik do ní můžeš vrazit. Nejdražší garmin je za skoro 20tis a za 25tis už je Offroadnavi což je hooodně zajímavej přístroj
Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy »

Ahoj,díky za info. Počítal jsem že bych koupil něco do 10tky. Ale je fakt že ještě nebyl čas ani kouknout po cenách na netu,takže budu možná sklamanej že za ty prachy nic kloudnýho neseženu,nevim. Moc od toho nepotřebuju. Jsem počítačová lama takže mě stačí když si budu moct postavit trasu třeba s padesáti průjezdníma bodama. Asi bych rád aby šla udělat i trasa na nějaký to popolování mimo asfalt. A v neposlední řadě bych se třeby i naučil do toho stáhnout nějakou hotovou trasu z netu apod. Nevim jestli toho chci moc nebo ne?
Odpovědět