enduroškola - zásady jízdy

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

jenik
Site Admin

Re: enduroškola - zásady jízdy

Příspěvek od jenik » úte kvě 22, 2012 11:03 am

bonnyes píše:Fajn instruktážní video jak zvedat mastodonta
čl. 10 pády a odložení mašiny
klikněte na odkaz, nemůžu to video rozhýbat..
video opraveno :hmm

DOBRA PRACE s definicemi!!!

Za me diky
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

flo
Začínám

Příspěvek od flo » pát čer 01, 2012 2:09 am

hesky pozbirane.

Nejdirv je potrebne se naucit padat a potom muzeme se naucit jezdit.

Mne to taky ucili na ukrajine: bahno se prejizdi "na 2-ku a plny plyn" ne na "kadle-kadle" jako trakturek, aby to bahno vylitalo ze spuntu a kola meli porad zaber. Pritom je dobry mit zvednuty predni blatnik o neco vys nez na cestovnich strojich, jinak se zalepi bahnem a predni kolo se uz netoci a nasledne uz ani neridi motorku. Staci 5-10 cm.

Jinak hodne spatny ze zacatcich je opravdu proto ze se clovek lekne, zavre plyn a uz lezi....

Mne hodne pomohlo pro jezdeni na stupackach riditka lehce natocit nahoru(do predu), jinak nemuzu tu vahu opravdu dat na stupacky, a pridanim plynu jsem padal na sedadlo. Lidi vissi postavy davaji special nastavec na zviseni riditek, aby opravdu mohly poradne se postavit a uvolnit ruce.

Fox13
Všeználek

Příspěvek od Fox13 » pát čer 01, 2012 8:53 am

Soustřeď se plně na jízdu a nepřemýšlej o kravinách, nekochej se, atd. Pomalu pak reaguješ na vzniklé situace.

bonnyes
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes » úte kvě 05, 2015 8:32 pm

Zahlédl jsem Tyfovu výzvu na cenduru.cz. Zajímavý projekt! http://cenduro.cz/forum/viewthread.php?thread_id=2051

V pořadí druhý společný enduro trénink v Olešnici
Kdo nepoznal - tady je video k tomu prvnímu co byl 2013: http://tyfoza.blo...snici.html

Navrhoval bych začátek července někdy, ale termín zatím není jasný.
Třeba 1.7.-7.7.
Našel by se někdo, komu by se chtělo?
Taky záleží, aby byla volná trať. Vynasnažím se domluvit pro nás i jednu obří trať v Písečném.

předem upozorňuju, že jsem
- tlustej (BMI 35)
- línej (můj běh je rychlejší chůze: http://www.sports...ile/tyfoza)
- a starej...
- a první offroad v životě jsem jel na jaro 2012, takže se budeme učit společně

Chtěl bych enduro trénink poskládat tak, aby když někdo přijede offroadem nepolíbený, odjede políbený...

Hrubý plán - páč se nemám o případné skupiny s kým se podělit, budu meškat v LOMu u Křtěnova u Olešnice několik dní a třeba se najde někdo na místě. Jsou tam i místní kluci bigaři, kteří by mohli někoho povodit...

den první - naprostí začátečníci (kteří budou na den druhý připraveni vyrazit) - začneme od nuly, od naprostého základu, první rozjetí, jízda, základní ovládání motorky v pomalé rychlosti...

den druhý - začátečníci - enduro - lehká motokrosová trať 5×1h Jak se rozložit na motorce tak, aby nás to nerozložilo.

den třetí - začátečníci - vyjížďka s vodičem - 100km offroadu

den čtvrtý - středně pokročilí - písek, písek, písek - 2×2h v písku - nenajedeme moc, ale napadáme hodně

den pátý - středně pokročilí - výjezdy - dopoledne tréninkové pomalé výjezdy tak, aby kolo nehrabalo; odpoledne pojedeme místa, kde jsou vrstevnice nejvíce nahuštěny a jestli se na místě nic nezměnilo, budou i kořenové výjezdy, jeden kamenitý a je tam i výjezd, který má nahoře takový báječný zpětný schod, který se musí skočit

den šestý - středně pokročilí - vyjížďka s vodičem - 100km offroadu

den sedmý - to asi už umřu bye vyčerpáním ale něco bude!

Jo a pro obecnou nechuť k ranním rozcvičkám, běhu, strečingu a večerním docvičkám navrhuji ráno 20minut na trati a večer taktéž.

další info:
Bydlení - stany
Zázemí - něco jako chata - sprcha/WC/kuchyň/pračka
Strava - vlastní a svépomocí
Parkování - za plotem
Počasí - když bude sucho, bude to fajn. Když bude po intenzivních deštích, bude to náročné. Když bude pořád a pořád pršet, neumím si to představit.
Motorky - na lehkých to nikoho bavit nebude, když to jezdím na V-Stromu, že...
Náklady - zhruba 200 na den (za místo a trať), možná to vyjde i za 100 korun. Záleží na tom, kolik nás bude a jaký bude zájem o vyjížďky nebo o trať...

http://tyfoza.blogspot.cz/2013/07/et-v-olesnici.html

bonnyes
Vím čím dál tím víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bonnyes » úte kvě 12, 2015 8:04 pm

Další zajímavej počin pro ty, co se chtěj zdokonalit http://www.rockway.eu/vikend.html

mamlin
Zlepšuju se

Příspěvek od mamlin » sob črc 25, 2015 1:28 pm

na interní enduroškolu doporučuji ofiko oblast Milovice, celodenní vstup 100kč jen je potřeba se domluvit předem aby zde nebyla nějaká jiná akce. Fox, Stoupíček a Janča už vyzkoušeli, tak můžou poreferovat... Šlo by to spojit i s přespáním ve stanu na místě, prostě pohodová akcička.)

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon srp 17, 2015 8:25 am

Tohle se mi libi :yes

sice litr za hodku je dost, ale nevim jak mam chapat jestli je KTMka v cene?

http://www.prijdteseprojet.cz/Instruktor.php
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Max
Už něco vím

Příspěvek od Max » pon srp 17, 2015 2:13 pm

Jendo je to popsané v častých dotazech.Cena je i s zapůjčením motorky.

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » úte srp 18, 2015 6:28 am

jenik píše:Tohle se mi libi :yes

sice litr za hodku je dost, ale nevim jak mam chapat jestli je KTMka v cene?

http://www.prijdteseprojet.cz/Instruktor.php
Sel by do toho nekde se mnou? Abych nebyl sam :yes
admin

Odpovědět