Mahonyho Tenere 750

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Odpovědět
MirasMiras
Začínám

Mahonyho Tenere 750

Příspěvek od MirasMiras »

ahoj všichni,
předem děkuji za přijetí na fórum a teď k mému problému.
V roce 2000 jsem zakoupil svou 750 Super Tenere. Láska na první pohled to je jasný. V TP mám rok 1991 ale podle barevného schématu je to spíš 1989. Byl to tehdy dovoz Švícarsko. Dlouhá léta mi sloužila spolehlivě a trochu jsem jí pomálu vylepšoval a projel jsem na ní hodně i daleko od domova.
No a po jedné zimě myslím v roce 2008 jsem jí ne a ne nastartovat. Oká jelikož nejsem borec na tyto opravy domluva s kamarádem mechanikem jaký je problém a on si jí odvezl. Hned následně žena, svatba, první dítě, dovolená, druhé dítě a další dovolená. Spousta starostí okolo s tím že na opravu nějak nespěchám. Malinko se mi přehodily hodnoty a čas běžel a Tenere se i důsledkem vytížení mechanika nedařilo probudit. Poté už nevím po jakém čase se probudila. Jednu sezonu jsem odjezdil udělal technickou a užíval si. No na jednoho roku na podzim mi začala při jízdě lítat do otáček jako by pořád makal sytič. Takže k mechanikovi opět a od té doby nic. Poslední zpráva od mechanika je ta, že jsou v háji karbce. Karburátory jsou venku několikrát na ultrazvuku. Proběhly u nich různé pokusy a teď je to ve fázi, kdy naskočí motor a pořád to hulí do černa. Takže jak mi sdělil jsou f prdelce a varianta v nedohlednu vzhledem ke stáří motorky. Mechanik je údajně již spojen s administrátorem tohoto fóra a hledají variantu. Ale víc hlav víc ví a já bych to chtěl asi už vyřešit. Proto se obracím sem.
Když na to koukám škoda, že mě to nenapadlo dříve. Oká stalo se a teď. Karburátory nikdo zatím nemá a teď co.
Takže prosím o radu co s tím. Ve hře ne nebráním snad čemukoliv. Napadla mě varianta i rozprodání na díly a takové divné věci. Myslím si, že by to byla škoda, když je zatím jako celek, který normál fungoval.
Omlouvám se že jsem se tolik rozepsal na tomto vláknu, ale tak to je.
Všem předem děkuji za názory, připomínky, návrhy.
Díky Miras Mahony Děčín
Přílohy
Tenere 264 nová.jpg
Tenere 263 nová.jpg
Všechno záloha mobil2 135.jpg
Naposledy upravil(a) MirasMiras dne pát dub 23, 2021 8:07 am, celkem upraveno 8 x.
jenik
Site Admin

Re: Mahonyho Tenere 750

Příspěvek od jenik »

Vitej kamarade... ted si zrovna nepamatuji, ze bych to s nekym resil :-). Nicmene urcite doporucuji koupit nove karbce a motorku si nechat,
zkus sehnat neco takoveho

https://www.motorkari.cz/motobazar/nahr ... 37310.html
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
MirasMiras
Začínám

Příspěvek od MirasMiras »

Ahoj, děkuji za info. Inzerát je sice už po expiraci, ale aspoň něco. Budu se zatím držet toho typu a každopádně je to super info. Dal jsi mi naději na oživení.
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

pingni radus88, treba ten bude vedet o karburatorech.
jinak drive jich bylo dost a za par kacek viewtopic.php?f=25&t=2124&p=40354
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
PepekZ
Začínám

Příspěvek od PepekZ »

Ahoj, já řešil něco podobného. Není to asi jako koupit nové karbece, ale zatím jede dobře. Nemám jak porovnat s jinou Tenerkou.. koupil jsem sadu na přetěsněni, "nové sytiče", jehly a komínky. Zatím naštelovane dle výrobce. A ještě nová baterie. Teď naskočí hned.
Největší problém byl, že nešlo synchronizovat karbece. Dal sem nové jehly + komínky a super. Pohledově ty stare, nejdou poznat že jsou špatné. Snad to nějak pomůže.
Tam kde není asfalt, tam je nejlíp
jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik »

To mas pravdu, tohle pomuze, ja take resil ze z duvodu jehel a kominku jsem mel vybehane i soupatka - pak jsem mel cerny bordel v karbci
admin
Radus88
Všeználek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus88 »

Zdar, jsem od Teplic. 725298155 zavolej mi neco vymyslime
Odpovědět