Spotřeba

Názory komentáře k S12 SuperTenere
Odpovědět
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Spotřeba

Příspěvek od Flash »

Tak napíšu zatím mé postřehy s průměrnou spotřebou u yamahaxt1200z superténéré r.v. 2012, najeto 4000km. já řidič mám 100kg živé váhy + nějaké věci, takže cca 110kg a 2 metry

nejnižší spotřeba se mi povedla na cestě 55km po hlavní silnici č.11, kde jsem jel v provozu a nějak vášnivě jsem nepředjížděl. jel jsem s ostatníma autama do tej stovky (na motorce mám příslušenství o váze cca 30 kg (3 kufry, padáky atd.) - spotřeba 3,7 l/100km

včera jsem byl v sedle 6 hodin, jel jsem technické couračky v polsku, trochu jsem za to bral a nebyl jsem brzda provozu. 140 normálně na hlavní, sám bez kufrů. pak nějaké technické pasáže v horách a v polsku v lesích a šotolinách - celková spotřeba 5.0 l/100km což je normální dlohodobější

když jsem za to opravdu tahal, jako že opravdu aby to jelo, pila, broušení stupaček v zatáčkách běžně, s kuframa, spotřeba 7,5 l/100km - 8.0 l/100km a to ve dvou

takže za mě závěr, bomba :smirk

dědkové nebo nevášniví řidiči s tím budou v pohodě jezdit do 4 litrů furt
If you see the flash, it's already too late ! :-D
madylko
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 912
Registrován: pát úno 17, 2012 10:33 am
Bydliště: Velichov 108

Re: Spotřeba

Příspěvek od madylko »

tak to je pěkný
cihelka
Už něco vím
Příspěvky: 130
Registrován: pon říj 28, 2013 11:33 am
Bydliště: Jílové u Prahy

Re: Spotřeba

Příspěvek od cihelka »

To je super, holt stříkačka je stříkačka... :doh
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Spotřeba

Příspěvek od Flash »

tak mám nové údaje o spotřebě.. nedávno jsem byl s kolegou na slovensku který má taky ST1200 a nestačili jsme se divit.

já, 3 kufry + spolujezdec (já 100 kg, spolujezdkyně cca 70kg + nálož v kufrech a odpor vzduchu od kufrů)

spotřeba jízda na slovensko, po slovensku a zpět, tam jsme jeli svižně, místama i 150, po slovensku pohoda do 120 km/h a zpět jsem to pak bral olomouc-mohelnice po dálnici 180 furt.. celkem spotřeba za tuto cestu já 5,3, kolega 4,6.

bez tej pily domů, kdy na hlavní 130 furt a pak 180 po dálnici měl kolega 4,1.. je to až trapné :D
jelikož to má 25 litrů nádrž, dojez s takovouto spotřebou se blíží až 600 km, záleží opravdu na stylu jízdy.

poslední poznámka, kolega jel sám, ale měl taky 3 kufry a naloženo
If you see the flash, it's already too late ! :-D
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Spotřeba

Příspěvek od asumi »

Tak za mě, mám natočené na ST12 35.000 km a co se týče spotřeby, tak při svižné jízdě sólo s kufry průměr 4,8l a při plné náloži i s paní Domácí 5,2 l. Spotřeba super. ST12 je bez závad a pouze základní servis.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Spotřeba

Příspěvek od jenik »

asumi píše:Tak za mě, mám natočené na ST12 35.000 km a co se týče spotřeby, tak při svižné jízdě sólo s kufry průměr 4,8l a při plné náloži i s paní Domácí 5,2 l. Spotřeba super. ST12 je bez závad a pouze základní servis.
ty jooo zavidim tem co najedou tolik, ja sotva najedu 3tis. rocne :yawn
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Spotřeba

Příspěvek od asumi »

Musíš vyjet z bláta na silnici a máš to najeto :blush
Uživatelský avatar
namork1
Začínám
Příspěvky: 37
Registrován: sob črc 09, 2016 7:19 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Spotřeba

Příspěvek od namork1 »

Spotřeba je jedna z mnoha věcí co mě na téhle motorce nepřestává udivovat ..... za cca 1600km po dálnicích, okreskách, horských výjezdech, předpisových přesunech přes Rakousko .... průměr 4,7L/100. Původně byl dokonce 4,5L/100 ale zpáteční dálniční přesun jej pokazil. :clap
Odpovědět