Teplota motoru

Podělte se s ostatními o zkušenosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
mking
Už něco vím
Příspěvky: 70
Registrován: stř čer 23, 2010 11:20 am
Bydliště: Čejkovice
Kontaktovat uživatele:

Teplota motoru

Příspěvek od mking »

Nazdar, motorku mám týden a tak me zajímá jaká je běžná provozní teplota motoru. Mě se ručička zastaví kousek nad C a dál nejde. Maximálně při popojíždění v koloně se zvedne. Je to tak v pořádku nebo mám špatný termostat?
m.king YAMAHA XTZ660 / 1992
Obrázek
Wiblyz
Všeználek
Příspěvky: 1224
Registrován: úte srp 12, 2008 10:25 pm
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru

Příspěvek od Wiblyz »

mking píše:Nazdar, motorku mám týden a tak me zajímá jaká je běžná provozní teplota motoru. Mě se ručička zastaví kousek nad C a dál nejde. Maximálně při popojíždění v koloně se zvedne. Je to tak v pořádku nebo mám špatný termostat?

Jo, tak je to normalne.
Yamaha TT600S 4LW 1996 in white and blue
Uživatelský avatar
sczekaan
Všeználek
Příspěvky: 1388
Registrován: čtv říj 18, 2007 5:02 pm
Bydliště: Austerlitz :-)

Re: Teplota motoru

Příspěvek od sczekaan »

i u Super Tenere...
Fox13
Všeználek
Příspěvky: 1370
Registrován: pon dub 27, 2009 10:20 am

Re: Teplota motoru

Příspěvek od Fox13 »

jj u mě též
Uživatelský avatar
Vejr
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 578
Registrován: pon pro 21, 2009 10:04 pm
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplota motoru

Příspěvek od Vejr »

při celodenním žvejkání po terénu mi teploměr vyleze tak do půlky a spíná větrák
Fox13
Všeználek
Příspěvky: 1370
Registrován: pon dub 27, 2009 10:20 am

Re: Teplota motoru

Příspěvek od Fox13 »

Vejr píše:při celodenním žvejkání po terénu mi teploměr vyleze tak do půlky a spíná větrák
Tak to je v pořádku.
Uživatelský avatar
spritz
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 520
Registrován: stř bře 03, 2010 7:01 pm
Bydliště: Italia, Fiumicello (Grado)

Re: Teplota motoru

Příspěvek od spritz »

Mala zmena nastane, ak ochudobnis zmes, napriklad montazou "svajciarskeho kitu", ktory som dal ja. Rucicka sa potom pri beznom jazdeni dostane o kusok vyssie, ako je zvykom pri origo natryskovani. Je to zaujimave, ale je to tak - ono mi to avizovali kolegovia z klubu, ktory kit namontovali a doporucili mi ho. Na prevadzku to nema vplyv, motor stale chladi dostatocne i v hice okolo 40°C a pomalej jazde.
A este jedna vec - vcera som otocil na 2 dni Chorvatsko, jazda na pohodu vo dvojici a bez bagaze, len s topcasom, obcasne predbiehanie kolon s otackami az do 7-8.000 - a teraz sa drzte - primerna spotreba pri 650 km necelych 5 litrov/100km. Vdaka svajciarskemu kitu!!! Moto ide jak z praku, takze ziadny kompromis na vykone.
"Testicula tacta omnia mala fugant..."
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Teplota motoru

Příspěvek od jenik »

spritz píše:Mala zmena nastane, ak ochudobnis zmes, napriklad montazou "svajciarskeho kitu", ktory som dal ja. Rucicka sa potom pri beznom jazdeni dostane o kusok vyssie, ako je zvykom pri origo natryskovani. Je to zaujimave, ale je to tak - ono mi to avizovali kolegovia z klubu, ktory kit namontovali a doporucili mi ho. Na prevadzku to nema vplyv, motor stale chladi dostatocne i v hice okolo 40°C a pomalej jazde.
A este jedna vec - vcera som otocil na 2 dni Chorvatsko, jazda na pohodu vo dvojici a bez bagaze, len s topcasom, obcasne predbiehanie kolon s otackami az do 7-8.000 - a teraz sa drzte - primerna spotreba pri 650 km necelych 5 litrov/100km. Vdaka svajciarskemu kitu!!! Moto ide jak z praku, takze ziadny kompromis na vykone.
JJ, ty jehly a kominky kdyz se jeste dodelaji tryskama delaji divy :D

Ale neznamena ze mensi trysky=nizsi spotreba. Ja mam trysky jako dela na lodi Yamato a spotrebu mam taky 5-6 :) .

Je dulezite vedet, ze benzin nejen slozi k vykonu, ale ze benzin i chladi motor, takze proto, kdyz je chudsi smes, tak motor se vice hreje :wink:
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Odpovědět