závady

Závady, rady, porady se S12

Moderátor: Malý Venoušek

jenik
Site Admin

Re: závady

Příspěvek od jenik » pát srp 19, 2016 6:23 am

namork1 píše:Ahoj

teď jak to popisuješ tak mi přijde že jsme asi mysleli každý něco jiného. Mě to nikdy neškubalo při mírném ubrání plynu .... škubalo to při přechodu ze a do zavřeného plynu. Motor měl celkové takový hrubší chod, při jízdě na volnoběh a přidání následovalo trhnutí, to samé při úplném stáhnutí plynu - zase velké brzdění motorem. Už to nějak nepociťuji ani u XT - tankoval jsem nějakou dobu 100 a fakt to asi pomohlo.
Na SK je jeden kluk se S12, ktery ma take problemy s cukanim, jak mi rikal v Polsku nidko nevi cim to je a vse je dle Yamaha servisu v poradku
Jeník
admin http://www.supertenere.cz :-)
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

namork1
Začínám

Příspěvek od namork1 » pát srp 19, 2016 8:54 am

U BMW R1100GS bylo běžné že při konstantní rychlosti si pocukávala stříkačka. Řešilo se to výměnou čipu v ŘJ s upravenou mapou. Mě se takhle povedlo docílit sametového chodu u jedenáctky ale zase jsem tenkrát řešil zmiňované trhavé přechody z volnoběhu. Pořád mi není jasné co to přesně kolegovi dělá ..... chápu to jako že když jede dejme tomu na 3000ot a mírně povolí plyn tak mu začne cukat ..... tohle mi nikdy nedělalo :shake

namork1
Začínám

Příspěvek od namork1 » pát srp 19, 2016 9:07 am

Já bych asi zkusil odpojit baterii ať se ŘJ uvede do základu, prověřil synchro klapek a celkově všechny servisní úkony. Tenere ještě skoro neznám ale nedělá se tady stejně jako u BMW nastavení TPS?

Lebi03
Začínám

Příspěvek od Lebi03 » pon srp 22, 2016 5:25 am

Je to tak, že okolo 3 000 otáček, pokud jedu konstantní rychlost a povolím lechce plyn tak následuje škubnutí, jako kdyby nešla jiskra, nebo nebylo palivo ve válci, ale okamžitě se motor zase chytí a jede, než znovu povolím lehce rukojeť.
Po tomto víkendu bych řekl, že pokud je vedro k padnutí, tak motor jede krásně plynule, ale jak je třeba 18 stupňů, tak to cuká pořád. Tedy závada - nezávada , neděje se to 100% vždy.

Vsázím na nějakou elektronickou věcičku co má na starost chod motoru viz. lambda sonda, řídící jednotka, špatná palivová mapa atd...

Jinka už se projevuje občas po tomto škubnutí i vynechání jednoho zážehu když plyn opětovně přidám, ale nejsem si jistej jak tohle pomůže.

Každopádně díky za odpovědi, za jakoukoli radu budu rád ;-)

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » sob dub 01, 2017 5:09 pm

Zdravím pánové, tak se mně objevila závada - vyměna gufera kardanu. Na to co dostávalo za příděl bahna vydržolo až dost.

eda1
Začínám

Příspěvek od eda1 » pát čer 02, 2017 5:51 pm

Ahoj, právě mám kardan na ponku. Uvolněná záslepka v kyvce a ta byla plná Albánského písku. Netěsní zřejmě pozice 39 na Partsdepotu.
Kupoval jsi originály, nebo nějakou náhradu?
Dík Eda

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » sob čer 10, 2017 8:05 pm

Zdravím Edo, kupoval jsem ho origo ve Státech. Omlouvám se,že píšu až nyní, ale jsem v Bosně.

MartyG
Dobrovolný přispěvatel 2017
Dobrovolný přispěvatel 2017

Příspěvek od MartyG » pát črc 21, 2017 12:04 pm

Ahoj všichni - Martin jméno mé mám S12 najeto 43 tis. koupená před rokem r.v.2011 - snažím se základní údržbu a servis dělat samo-domo tak vás tu budu otravovat :). Díky předem M

pocspet
Začínám

Příspěvek od pocspet » ned črc 30, 2017 5:01 pm

Po 11 tis.km mi takto vytiekli obidva tlmiče:
Obrázek

Je to normálne?????

MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller » pon črc 31, 2017 6:30 am

Je vidět, že s ní jezdíš v čurbesu. Prachovka a simerink dostávají pěkně zabrat, protože nejsou chráněný ( jsou dole u kola a nekreje je harmonika jako u starých endur. KTM na to má stejný a taky tečou. Pomůže takový plastový škrabátko, kterým jednou za čas preventivně vyškrabáváš bordel mezi kluzákem, prachovkou a simerinkem.

Např. tohle http://www.showa.cz/technika-offroad/pr ... -55mm.html

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » pon črc 31, 2017 6:43 am

Doporucuji "puncosky" pouzival jsem je na vsech USD, sice se musi jednou za cas umyt a namazat silikonovym olejem, ale funguje to.
Jeník
admin http://www.supertenere.cz :-)
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

pocspet
Začínám

Příspěvek od pocspet » pon črc 31, 2017 10:42 am

Jenik: myslíš tie neoprénové návleky?

asumi
Už něco vím

Příspěvek od asumi » pon črc 31, 2017 11:08 am

Zdravím pane,
jasně že myslí Neopreny. mně gufera odešli asi v 50 tis a jenom proto, že jsem si je jednou nevzal na Off.

pocspet
Začínám

Příspěvek od pocspet » pon črc 31, 2017 11:12 am

Máte volajaký konkrétny typ s ktorým ste spokojný?

Flash
Všeználek

Příspěvek od Flash » pon črc 31, 2017 1:16 pm

já dělám náplň tlumičů 1x za 2 sezony nebo když jezdím bláto tak i jednou za rok včetně gufer a problém je vyřešen, od té doby my nevytekly (už i po roce je vidět že náplň má jinou barvu a nemá už ty svoje vlastnosti, nezáleží jen na tom jak se jezdí ale svoje asi dělá i vlhkost vzduchu atp).

je pravda ale že to není chybou motorky ale bordelem, stane se to u všech tlumičů
If you see the flash, it's already too late ! :-D

Odpovědět