Moje recenze XT1200Z

Názory komentáře k S12 SuperTenere
Odpovědět
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od jenik »

Jiz pri prvnim pohledu je videt par drobnosti, ktere nejsou uplne idealni pro opravdu Supertenere, ktere jiz byly nejak diskutovany:
- olejovy filtr koukajici dopredu - jelikoz to ma docela dost motorek je to asi z duvodu chlazeni oleje, protoze nic jineho me nenapada
- proste je to 12-ka
- chtelo by to 21 predni kolo
+ regler kouka dopredu, takze se bude lepe chladit
+ celkem zdarily design

a ted ceho jsem si vsiml pri jizde:
- predni vidle a predni kolo neni vhodne, predek je docela tvrdy kdyz jsem zkousel nejaky ten obrubnik nebo lehkou nerovnost, pomohlo by dat jine vidle a kolo
- docela nizka riditka, ve stupackach jsem narovnany nemohl jet
- chladic je umisten na levem boku, protoze ve predu neni misto, ale docela nemile me prekvapilo jak casto spoustel vetrak chladice, myslim si ze docela o dost vic i nez na mem 900, kde to je taky o neco malinko vic nez na 750-tce. Na videu je slyset prave ten vetrak.
- pri razeni rychlosti stale "klopite" centralni stojanek, ktery ma vybezek pod stupackou, kterou prevysuje, je videt na fotkach
- kontrolky blinkru jsou docela uzke a hur viditelne
- sedlo ridice, ktere je velmi dlouhe a ridic klouze stale dozadu(to by ale slo vyresit
- z volnobehu kdyz se delsi dobe rychle prida, tak to ma lehkou diru v nabehu(ja na 900 mam taky)
- radici tahla jsou moc videt, pri padu si myslim, ze se ohnou a proste neodjedete - TT urcite vyresi.

+ svetla se nevypinaji, ale automaticky se obe rozsviti
+ razeni rychlosti je v pohode
+ aspon maly prostor pod sedlem na lekarnicku a penezenku
+ motor je NAPROSTO BOHOVSKY!
+ palivove mapy T a S a prepinani za jizdy. Na S vam motorka ujede a uz ji nechytite :-)))
+ velke a pohodlne sedlo i pro spolujezdce
+ velka a prehledna pristrojovka(az na kontrolky blinkru)
+ nastavitelne sedlo bez nutnosti naradi
+ jednoduse nastavitelny zadniho tlumice
+ bezdusovky a ma to draty
+ na centralni stojanek jde velmi lehce
+ integrovana zasuvka
+ jednoducha vymena zarovky
+ dobre sviti


Motorka se ovlada dobre, ale vaha je proste citit na riditkach pri zataceni. Motor jede upravdu !!!!bohovsky!!! - fakt mi na S masina male ujela pod zadkem, jeste bych doporucoval E (ekonomy).
Motor ani v nizkych otackach necuka, ve 2,5tis. se zacina probouzet a ve 3tis. zacina fakt ukrutnej kroutak.

Spotrebu jsem neresil, to by chtelo ji mit dyl.
Motorka je dostacujici na nerovne cesty, ale ani do lehkeho terenu bych se s ni s touhle predni vidli a kolem moc nepoustel, pokud by se toto vyresilo a daly jine pneumatiky, pak urcite ano.

update 14.7.
tak jeste neco - pozice nohou jsou o proti nasi S10 vice dozadu jakoby vic do supersporta, ale asi by se na to dalo zvyknout.
update 16.7.
ten "canfrlicek" od stojanku, co mi vadil v razeni byl na teto motorce ohnuty do spatne polohy
predni vidle by mely jit nejak lip seridit, ale to nemohu posoudit do jake miry :P

Pri 130km/h ma 4tis. otacek na 6-ku. Ja mam asi 4500 u 900

Jinak jsem se domluvil v Marimoto, ze bychom jakmile budou mit pujcovaci kousek, mohli vsichni zajet a na dopoledne si ji pujcit(po slozeni zalohy). Pokusim se jeste oslovit primo Yamahu.

Kompletni fotky jsou ve fotogalerii.




Ten zminovany stojanek
.
Obrázek
.
.
.
a tohle jsem fotil pri jizde, na pristrojovce vidite aktualni spotrebu
.
Obrázek


Prubezne budu aktualizovat tak jak se budu vzpominat nebo az ji znova testnu.

Zaver:
tezko rict, za cenu 389tis. je to preci jenom moc. Pokud by cena byla do 300tis. urcite by to bylo pak super prodejny, takze nyni na financnim zvazeni
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
peta
Vím čím dál tím víc
Příspěvky: 584
Registrován: pon bře 12, 2007 11:46 pm
Bydliště: st.č.

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od peta »

Pěkný, ale zeptám se.

K té kritice předku - nezkoušel jsi to nějak upravit nastavením? Mám zkušenost, že když to je "půjčovací" motorka, tak každej jouda co si na ní sedne (tím nemyslím tebe, ale třeba toho, co to měl před tebou), tak to zkouší nastavit a většinou to pak dopadá katastrofálně, takže proto se ptám. Navíc jsi rozmazlenej WP z KTM, tak to s tebou potom bude těžký :mrgreen:

Jak je to s ochranou jezdce? Tzn jak moc na tom fouká, co turbulence na hlavu atp...

Ale jinak docela dobře napsaný :wink:
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od jenik »

peta píše:Pěkný, ale zeptám se.

K té kritice předku - nezkoušel jsi to nějak upravit nastavením? Mám zkušenost, že když to je "půjčovací" motorka, tak každej jouda co si na ní sedne (tím nemyslím tebe, ale třeba toho, co to měl před tebou), tak to zkouší nastavit a většinou to pak dopadá katastrofálně, takže proto se ptám. Navíc jsi rozmazlenej WP z KTM, tak to s tebou potom bude těžký :mrgreen:

Jak je to s ochranou jezdce? Tzn jak moc na tom fouká, co turbulence na hlavu atp...

Ale jinak docela dobře napsaný :wink:
K tomu predku nedokazu vic rict, nechtel jsem jim to jeste rozladit :) , ale spis si motorku otestovat, takze mozne to je, ale i s designu jak je motorka stavena, pneumatik atd... bych typoval, ze je to spis orientovano na prasne cesty nebo lehke nerovnosti nez na lehky teren.

Bohuzel na dalnici jsme cas nemeli a jezdili jsme jen v jednom, takze s foukanim na spolujezdce musime jeste pockat :wink:
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
sczekaan
Všeználek
Příspěvky: 1388
Registrován: čtv říj 18, 2007 5:02 pm
Bydliště: Austerlitz :-)

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od sczekaan »

...k tomu nastavení-když jsem tam byl nějakých těch 14 dní zpátky (jak jsem psal) tak ani sami prodejci to neměli pořádně v merku. Měli vedle sebe obě, stříbrnou a modrou a řešili, že nejsou obě stejně vysoký. Já se připletl a říkal jsem jim, že je to jenom plexi...se na mě tvářili jak na blba a za chvílku se v tom šťárali...takže co se týká nastavení na prodejně, může to být rozhašený a na optimum pro každýho by bylo potřeba, aby tu motorku pořádně znali...a mohli podat dokonalý info.
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od asumi »

Zdravím pánové,
musím konstatovat, že S12 mně velmi překvapila svou univerzálností. Byl jsem s ní v Albánii a i přes vyšší váhu dala bez problémů poměrně slušný Off s KTM 990 a GS 650. Měl jsem trochu obavy z chladiče na straně, přece jenom vysoké teploty kolem 39°C, malá rychlost (pouze 1 a 2). Dala Thethy ze strany Skoderu ( proti proudu řeky Kir). Thethy z Kopliku je proti Kiru jenom lehká vyjížďka. Gulag Gurth Spac a jiný slučný Off, kterého v AL není málo. Pneu E10 a E09. Na rozdíl od Kačeny 990 i GS 650, které měly mimo jiné tech. problémy i problémy s přehříváním. Naprosto bezproblémový, robustní, universální stroj.
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od Flash »

můžu než jen souhlasit. opravdu univerzální stroj se spotřebou na tak velkou motorku nula nula prd.
chtěl jsem původně kvůli motoru triumph 1200 xc, ale kvůli podvozku a univerzálnosti jsem nakonec opět zvolil yamahu a dobře jsem udělal.
ten podvozek, to je bomba. na komfortnějším cestovním enduru jsem ještě nejel, a to jsem vyzkoušel všechno z této kategorie, triumphy, bmw atd. včetně 1190ky KTMky
akorát oproti jmenovcům ztrácí na výkonu, ale mně dostačuje

co se týče těch teplot, byl jsem před 2ma lety s kolegou v rumunsku kde jsme jezdili i technické pasáže (šotoliny, les nějakej sem tam atd) v teplotách 42%C ve stínu, sice se točil pořád větrák ale motor se nepřehříval. takže zatím moc dobré :wasntme

jediné co mě na té motorce štve, tak je že nemá serepetičky jako ukazatel rychlosti a vyhřívané rukojeti v základu, vypínání ABS, za ty prachy už to tam mohly dát. a taky lanka od plynu že jdou přes palubovku a vůbec samotné uchycení palubovky a světel, že je z tvrzeného plastu. při nehodě jsem si to rozbil vlastním tělem (na bindy to dát a můžeš zase bezproblémů dojet domů). to jsou snad jediná negativa tohoto stroje, i když to jsou drobnosti

už jsem s ní i zažil nehodu jak jsem psal výše a je dobře dělaná i na tyto případy, věci co se ulomí nestojí majlant a když máš padáky tak se motorce skoro nic nestane
If you see the flash, it's already too late ! :-D
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od asumi »

Pánové, ještě jeden odkaz.
http://asumi.rajce.idnes.cz/Albania_2014
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od Flash »

asumi píše:Pánové, ještě jeden odkaz.
http://asumi.rajce.idnes.cz/Albania_2014
offtopic: moc krásné fotky... kdy jsi byl v té albošce ? teď v červnu ? moc by mě zajímalo kudma si jel, rád bych se někdy potkal třeba na kafe či u píva.. chtěl bych jet totiž do albošky taky :mrk
If you see the flash, it's already too late ! :-D
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od asumi »

Takže v Abánii jsem byl s dvěmi super Parťáky na začátku června. Cestovali jsme Z Gusinje známou off cestou do Kopliku, tam jsme postavili na dva dny stany. Druhý den jeli jsme do Skoderu, proti proudu řeky Kiri směrem na Prekal, Thethi,Boge a zpět do Kopliku. je to celodenní OFF dlouhý cca 190 km. Další trasy byly taky super např. cesta Fierze náhorní plošinou do Fusche Ares . gulag Gurth-Spac a jiné. Určitě se můžeme někde potkat a pokecat. No prostě super. A S12 je taky super.
asumi
Už něco vím
Příspěvky: 131
Registrován: stř úno 29, 2012 2:15 pm
Bydliště: Mělník

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od asumi »

Zdravím pánové,
kdyby jste nechodili na Cenduro, tak malá ukázka toho, že Off lze i S12.


https://www.youtube.com/watch?v=lsR0bCkBY60
Uživatelský avatar
Flash
Všeználek
Příspěvky: 1162
Registrován: pon kvě 17, 2010 11:50 am
Bydliště: Žamberk

Re: Moje recenze XT1200Z

Příspěvek od Flash »

potvrzuji, sám jsem s tím něco v offu nalítal
motorka to zvládá dobře, je potřeba akorát drobných úprav (blatník např.)
nedávno jsem jezdil s klukama co maj 950ky kačeny a bílomodré obrazce ve znaku s objemem 800, docela to měli v ruce a technické pasáže co projely tyto, to hravě zvládla i tenerka

problémy jsou pořád stejné, je to trošku břichoplaz, do budoucna vymyslím něco na navýšení páč jsem fakt dlouhej, ale o něčem co se dá změnit jednoduše. žádné trvalé úpravy, protože tím se zmrví geometrie na silnici, která je musím říct moc dobrá
není to takovej propadák jak se píše, ba naopak. potvrzuje to spousta majitelů, kterých každým rokem přibývá, musím říct že bydlím na vesnici, ale okolo mě do 35 km vím už o 9 tenerkách a bude spousta o kterých nevím

*oprava překlepu
If you see the flash, it's already too late ! :-D
Odpovědět