STK 2016

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Fox13, Malý Venoušek

mi5
Zlepšuju se

Re: STK 2016

Příspěvek od mi5 » pát srp 19, 2016 2:55 pm

Tak to rád slyším, s tím krkem řízení jsem to měl přesně stejně. Dva jsme to drželi a třetí fotil :D

jenik
Site Admin

Příspěvek od jenik » stř lis 30, 2016 7:36 am

Jeník
admin http://www.supertenere.cz :-)
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.

Muzzy
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od Muzzy » úte pro 27, 2016 12:03 pm

Dnes STK s druhou motorkou naprosto bez problémů. Dokonce jsem zjistil dobrou věc,že není povinný do roku výroby 2002 identifikační štítek. Takže ho přestávám řešit a v únoru to zkusím na STK s Terkou bez něj. Vin číslo na rámu se může skládat až ze tří fotek,takže to by dnes taky neměl být žádný problém když nejde vyfotit najednou....mě ho fotil na dvakrát zezhora a zespoda,bo je přesně uprostřed napevno kolínko brzdový hadice.

holecmi5
Dobrovolný přispěvatel 2018

Příspěvek od holecmi5 » ned črc 09, 2017 1:41 pm

Ahoj,
nemáte nějakej typ na STK v Praze ideálně v okolí Kobylis případně Černého mostu (ale je to celkem jedno) kde by nebyli hrotiči? Mám padací rámy a nosiče kufrů, který se mi nechtějí sundávat. Na motoru nemám číslo, byl měněnej, může to být problém? Na minulé STK to nevadilo, ale nevím jak je to teď. Štítek tedy být nemusí? Moto je r.v. 1992. Díky moc

MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller » ned črc 09, 2017 5:21 pm

Ahoj já jezdím na STK Pařízek do Březové u Prahy a v pohodě

shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » stř črc 12, 2017 8:40 am

holecmi5 píše:
ned črc 09, 2017 1:41 pm
Mám padací rámy a nosiče kufrů, který se mi nechtějí sundávat.
Mam je taky, "urobsisam" výroba, a nikdy nebyl problém. Nesmí to přesahovat rozměry vozidla a nesmí to mít ostrý hrany (uvádějí podmínku poloměr zaoblení hran nad 2mm).
holecmi5 píše:
ned črc 09, 2017 1:41 pm
Na motoru nemám číslo, byl měněnej, může to být problém? Na minulé STK to nevadilo, ale nevím jak je to teď. Štítek tedy být nemusí? Moto je r.v. 1992. Díky moc
Jak "Na motoru nemám číslo"? :O Na každým motoru je číslo a hlavně typ, ten je podstatnej. Pokud nemáš v ORV (=malej techničák) napsaný číslo motoru, může bejt číslo motoru odlišný od čísla rámu, např. po výměně motoru, ale typ motoru musí vždy souhlasit s tím, co máš v techničáku (např. 3LD).
Pokud se nepletu, štítek nemusí mít stroje přihlášený v ČR před rokem 2002.
s.

holecmi5

Příspěvek od holecmi5 » čtv črc 13, 2017 12:20 pm

No na tom štítku nad táhlem spojky není vyražený číslo, je tam prázdný obdélníček. Nebo číslo najdu ještě jinde? VIN mám vyražený na krku a nakonec tam mám i štítek, čísla VIN se schodují na obojím i s techničákem, mám 3TD což jsem nějak pozapomněl. Je na motoru číslo někde jinde než na tom štítku co mám prazdný? jediný co jsem našel tak na hlavě je psáno 3LD a pod tim 749ccm. Týpek přede mnou měnil motor a očividně tedy nepoužil 3TD ale 3LD. To by mohl být na technický problém ne? Jednu STK jsem s tim již absolvoval a v pohodě tak nevim no. Díky za rady

shantis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shantis » čtv črc 13, 2017 2:03 pm

Hele, došlo ke změně předpisů pro STK, který si evidentně každej vykládá po svým (podle zkušeností na forech). Takže někdo Tě s tim vyhodí jako se závažnou závadou, někdo na to koukne a mávne rukou. Pokud si toho všimnou. Můžeš to zkusit nějak šikovně umazat, aby to bylo blbě čitelný :mrk

Typ motoru se musí shodovat s typem rámu/karoserie, ale jestli třeba jsou natolik znalí, že by 3TD a 3LD brali jako stejnej typ, těžko říct.
To, že chybí číslo na motoru, je divný. Jinde na motoru asi neni vyražený, jenom nad víkem spojky. Tedy tam, kde Ty ho nemáš :D
Budu držet palce, ať Tě na STK za ten odlišnej typ motoru nezastřelí :rofl

A propos - jakej typ motoru máš uvedenej v techničáku? 3TD?

holecmi5

Příspěvek od holecmi5 » čtv črc 13, 2017 2:45 pm

V techničáku mam 3TD. Teď jsem mluvil s nějakým borcem z Yamahy co řeší změny motoru atd.. Kdybych tam měl číslo 3LD a nějaký čísla tak by mi napsal vyjádření že je možná změna 3LD za 3TD a to by mi následně přepsali v TP. Jenže já tam nemam nic takže prej neví - mám vlastně motor bez označení typu. Mohlo to prý vzniknout tak že to buď někdo vybrousil (to se mi nezdá, vypadá to netknutě ta destička), nebo někdo měnil karter a ten prý přichází bez čísla. Mám tedy vlastně motor bez označení typu takže ani nevim jestli je to 3LD nebo 3TD a sám neví jak psotupovat. Jedině vyměnit karter z toho původní motoru, který mám doma. Nebo vyrazit na destičku číslo z původního motoru, který mám doma - tedy 3TDXXXXXX a tim pádem bych nemusel řešit ani přepis v TP. Otázka je abych to nezkurvil a pak to někdo někde nepoznal. O technickou mi ted ani nejde, tu nějak udělám, ale spíš kdyby náhodou nehoda a pak pojišťovna - to by mohl být problém. To 3LD na válci prej můžou mít i typy motoru 3TD - je to jen prý označení dílu - ne motoru, takže to neřeším. Nemáte někdo náhodou 3TD a nemrknete na válec co tam máte? Díky za případný rady jak to řešit :-)

MotoTraveller
Vím čím dál tím víc

Příspěvek od MotoTraveller » pát črc 14, 2017 8:53 am

Ahoj chtělo by to někoho šikovného s raznicí podobající se co razí Yamaha a nech tam vyrazit číslo z TP a budeš v cajku. Lidi co to dělaj to umí dobře. Kontakt, ale teď nevím.

holecmi5

Příspěvek od holecmi5 » pát črc 14, 2017 9:24 am

Asi je to nejlepší řešení vyrazit tam číslo, jen se bojim aby to nebylo poznat. Jak se to dělá ofiko když třeba měníš karter a potřebuješ na něj vyrazit číslo? Jsou nějaký oficialní raziči, který ti třeba dají potvrzení a v TP pak je napsáno číslo nově vyraženo? Jinak číslo motou v TP najdu kde? Mám tam pouze VINko a pak typ 3TD a číslo motoru tam tedy asi nemám. Na motoru není nikde jinde napsán typ než na tom štítku nad spojkou? Díky

mi5
Zlepšuju se

Příspěvek od mi5 » pát črc 14, 2017 12:26 pm

Dneska to probereme, j se zkusím pozeptat kamarádů, jestli by to někdo nevyrazil.

Bobson
Už něco vím
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobson » stř srp 09, 2017 5:31 pm

Tak zkusenosti z dnesni STK.
Vyrazil jsem bez jakýchkoliv priprav, hned mezi dverma me rekl ze na mesic. Jen kvuli prednimu plexi, nevim co se mu na me uhelne lopate nelibylo. Jinak nic nekontroloval. Zadny cislo vejfucju Ecka na cemkoliv. Tak jsem prijel dom na dva sroubky pridelel origo plexi a zpet. Udelal foto a STK hotovo. Borec byl v pohode, ale prej to proste nejde bez fotky.

tomtener
Zlepšuju se

Příspěvek od tomtener » čtv srp 10, 2017 7:46 am

Bobson píše:
stř srp 09, 2017 5:31 pm
Vyrazil jsem bez jakýchkoliv priprav, hned mezi dverma me rekl ze na mesic. Jen kvuli prednimu plexi, nevim co se mu na me uhelne lopate nelibylo. Jinak nic nekontroloval. Zadny cislo vejfucju Ecka na cemkoliv. Tak jsem prijel dom na dva sroubky pridelel origo plexi a zpet. Udelal foto a STK hotovo. Borec byl v pohode, ale prej to proste nejde bez fotky.
bobe to plexi je jasný, ja jedu po neděli na stk a mám nachystané origo pruhledné..., čus

Fox13
Všeználek

Příspěvek od Fox13 » ned srp 13, 2017 6:11 am

tomtener píše:
čtv srp 10, 2017 7:46 am
Bobson píše:
stř srp 09, 2017 5:31 pm
bobe to plexi je jasný, ja jedu po neděli na stk a mám nachystané origo pruhledné..., čus
Je to vcelku nepochopitelný já prošel a předním štítem vyrobeným z odpadového koše.

Odpovědět