Nova Africa?

Vo cem? Vo čemkoliv, připomínky, podněty..

Moderátoři: Malý Venoušek, Fox13

Odpovědět
Uživatelský avatar
MotoTraveller
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 28, 2008 8:52 am

Re: Nova Africa?

Příspěvek od MotoTraveller »

Nazdárek tak jsem se byl na ní dnes podívat a píšu první postřehy

Velikostí srovnatelná s S10 takže žádnej mastodont, "lidová" verze je něco pro mně ( jediná elektronika je řídící jednotka vstřikování - žádné ABS, trakce, módy a další píčoviny), drátěný dušový kola pro někoho výhoda a pro někoho ne, vepředu 21", posez je dobrej a váha na místě taky dobrá - pohotovostní 228kg což je míň jak S10. Vejška sedla na zvýšený sedlo tak mam paty ve vzduchu na snížený sedlo to bude skoro pata na zem takže OK, spojka na lanko takže zase super - lehce opravitelný a jde umáčknout v poho, ve předu LED světla je otázka když se posere, přístrojovka super všechny info co se může potřebovat (tacho, otáčky, teplota vody v motoru, zařazená rychlost, teploměr, hodiny, spotřeby, 2x trip, atd. - je ovladatelná z řidítka takže OK.

Plusy
+ neni to novodobej mastodont, velikostí asi jako S10
+ lidová verze bez elektroniky
+ váha 228kg
+ drátěný dušový kola a vepředu 21"
+ slušná světlá vejška
+ přístrojovka
+ pěkná lehkonohá motka s řadovym dvouválem :-)

Mínusy
- topcase drží na 10cm a plastovej plotně a zbylejch 20cm je ve vzduchu za motorkou -takže na 5kg OK jinak nepoužitelný - dá se nějak vyřešit jiná plotna, vzpěry atd.
- original bočáky - asi rychlý uchycení a jenom na dálnici. Už po malim zatlačení zezhora na kufr, tak se začne ohýbat ke kolu - dá se vyřešit jiný rámy
- blbě umístěnej regulátor dobíjení vedle centrálu nad řetězem takže na něj, žebrování a konektory bude cákat olej z řetězu, bláto a voda - asi se taky dá najít jiný místo kam ho dát
- nádrž na lehce přes 18l což při 6l/100km dá 300km při 5L/100km dá 360km na Adventuru by to mělo být víc,ale asi chtěli s celkovou váhou jít pod 230kg - to je už problém a bude se muset vozit kanystr :-(

Další postřehy
Táhlo od řadičky je na ráně a celkem tenký, hrozí, že tam vleze větev a je po něm - výhoda je že při pádu se očeše řazení, ale hřídel do převodovky zůstane v pohodě
Bude potřeba osadit krytem pod motor a taky padákama - má 2 chladiče jako vostrá kroska z jedný strany vopřený o rám a z druhý jsou blízko boční plastu a mohli by bejt na ráně. Asi bych je eště dovybavil duralovejma výztuhama jako u krosky
U "lidovky" nejsou tam blástry tak dokoupit.

Cena za "lidovku" je 329 000Kč je to ranec, ale nový S10 stály 270 000Kč a kupní síla byla horší takže asi OK. Za mně pokud by cenovka byla 280 000Kč tak by to byla bomba.

Závěrem moc pěkná motorka a hlavně konečně jednoduchej stroj :yes

Jsem zvědavej až jí porovnám XTZ 750 ST vs CRF 1000 L vs XT 1200 ST ;-)
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

diky Davide, dobry zacatek na srovnani
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

http://www.motorkari.cz/video/?v=66375

ta blondska tam byt nemusi
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

Od kolegu z LC8 - vycuc z fora


Obrázek

Obrázek


Jo je pravda, ze je relativne mala, spis teda pocitove je nizko kokpit.... Riditka by to chtelo zvednout tak o 10cm... Kdyz si clovek stoupne, je uplne predkloneny...

Obrázek

Sršeň na Šumavě...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


největší problém novy Afriky spociva v tom, ze je fakt prtava, coz uz bylo receno mnohokrat......ano, je zde par clenu (zde se musim drzet), kterym by slusela, ale stredne rostlému stredoevropanovi uz to bude prtavy.....

PS: ostatne na fotkách od Vojty je to videt. Vypada to, ze ji ukrad mensimu brachovi.....
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
supertenere
Všeználek
Příspěvky: 1394
Registrován: pon dub 09, 2007 5:38 pm
Bydliště: Myjava - Slovensko (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Africa?

Příspěvek od supertenere »

... fakt mi pripada ta nova afrika jak dominator
admin. , http://www.supertenere.sk , COBRA TEAM SuperTénéré , Myjava , Slovensko , mail@supertenere.sk
tomtener
Zlepšuju se
Příspěvky: 417
Registrován: úte črc 07, 2015 12:07 pm
Bydliště: Racková

Re: Nova Africa?

Příspěvek od tomtener »

tož to neni nic pro nas nad 190cm, bych to mel jak pionyra
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

tomtener píše:tož to neni nic pro nas nad 190cm, bych to mel jak pionyra
Ja Pionyra 20-ku mam a nestezuji si, ale je pravda ze mam jen 189 :jedu1
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

Zkusenost jednoho motorkare z LC8 fora:

Jsem měl možnost se projet na testovacím stroji časopisu MOTOCYKL
První dojem který sem získal na stojanku na výstavě se vcelku potvrdil JE MÁLÁ oproti 950 ADV kde mám při svých necelých 190cm podrážky na zemi tak tady mám pokrčené nohy skoro jak na japonským naháču . Jizda - po asi 3 hodinovém offrouděni na 950 mi připadla vcelku líná ale je to nové najeto asi 300km tak že možná se to zozchodí možná to otevřu po prvním servisu Každopadně na dvojku jak klesly otačky tak už se to nechtělo probudit k životu jako 950 které bez vahání vystřelí v teto rychlosti .
Podvozek byl bnastaven jak byl a byl velice příjemný s posazem nizko uprostřed to bylo takové pohodlné plutí . ve stupačkách už byly řidítka poměrně nízko .
Motor - o aktuálním vykonu už sem se zmínil je těžke hodnotit nezabehnutý stroj ale chod tej je teda hodně luxusní oroti KTM absolutně hladký bez vibrací tichoučky jak už to u hondy byvalo od 80tých let .
Podvozek je plně seřiditelný už v seriové výbavě , ABS jde vypnout ale snad prý jen na zadku tak že offroudisti nevím jestli vytahnout pojistku nebo zakupit sadu panceřovek a poladit to ???

Každopádně za tu cenu je to asi vcelku konkurence třeba pro TRIUMPH , BMW možná i nove KTM a své majitele si rozhodně najde a to i mezi lidmi tihnoucími k OPRAVDOVEMU ENDUROJEŽDENÍ i přes svuj vzrůst kolem 175 cm , ovšem muj sen se lehce rozplynul a mám jisto že ikdyž bych zrovinka seděl na zbytečných 330tis tak sem je neinvestuji protože LC8 mne už 3 tím rokem stále překvapuje výší hrazdy po keré posunuje laťku offroudových NEomezení .

a navíc ač k Hondě sem měl vždy blízko tak po párletém vyškolení se přetechnizovaného od BMW GS a neustálými problémy s elektronickými " drobnostmi" které obvykle zastavily motorku když jsem to nejmín potřeboval , tíhnu k jednoduchosti a funkčnosti .

Ale kdybych MUSEL !!! zvolit jinou cestu tak by to byla AFRICA.
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

Dalsi z LC8 fora

velmi subjektivně
malá mi nepřipadala (sedlo v nejvyšší pozici), na stojáka by to chtělo lehce povýšit řídítka (cca 3 cm).
motoricky, proti 990, taková měkká. motor měl projevem blíž k 1190 (ale ne s takovým důrazem) nebo gs800, brždění motorem (který dost používám) taky měkké, až nebrzdící - jako 1190 nebo gs800. asi částečně dáno tím, že točila na jednotlivé kvalty nižší otáčky (červená začíná v 8), na šestku kilo v cca 3,7 (celkově má delší kvalty, dvojka šla ke 120) kromě měkkosti, přívětivosti, hodnosti, či jak to nazvat, jsem k motoru neměl výhrady. vibrace asi jako 1190, čili o dost míň než 990
podvozek...nevím, jak to bylo nastavené. honďák říkal, že je to novinářská mrcha a možná si s něčím zaklikali. připadal mi trochu měkčí, než standard na 990, ale já málokdy jezdím s naklikaným standardem, tak to berte s rezervou. jinak se s ní dalo cvičit a lámat ji do zatáček naprosto krásně (možná ovlivněno tím, že mám na kačeně tlumič řízení).
přes štítek nefoukalo, jel jsem v cross helmě cca 170 (mezi živohoští a neveklovem nejsou moc rovinky). ale štítek byl nějak vysoko, trochu mi vadilo jeho horní hrana, přes kterou už jsem začínal koukat na cestu. je-li stavitelný, dal bych jej o 3 cm níž (a pak bych si stěžoval, že na mě fučí :D )
co mě nenadchlo, byla kontrola trakce. stavitelná, tři stupně + vypnout, vyjel jsem s nejnižším stupněm a ok (ale první km jsem se s ní sžíval a moc jsem jí nenakládal). pak jsem vypnul motor a naskočila plná kontrola...nechutně to kecá do jízdy. prý to bylo dané i pryžema. není to nebezpečné, ale lekl jsem se - na trojku a čtyřku už jsem nečekal, že by to mělo důvod zasáhnout :)
jo a přepínač blinkru je trochu jinde. většinou jsem jej nenahmatal, ale občas si zatroubil :oops:

celkově hodnotím jako velmi povedená motorka. jelo se mi na ní líp, než na 1190 (afra měla lepší odezvu podvozku) nebo gs800 (silnější motor, ačkoli se netočí tak rád...taky nemusí :) ). pokrok oproti mé kačeně byl znát, ale nebyl velký
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
MotoTraveller
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 28, 2008 8:52 am

Re: Nova Africa?

Příspěvek od MotoTraveller »

Nazdárek taky jsem se na ní projel před měsícem a motorka dobrá, ale ten motor mně zaskočil. Čekal sem dvouválcovou řadovou Tenéru jako že to pojede a místo toho to byla Afrika 750 s trochu většim výkonem. Pod 2500 - 3000 ot/min se tomu nechce a škube to. Pak to jede, a při přidání plynu to dost vibruje. Něco jako mezi jednoválcem a V-čkovim dvouválcem. Kačena se mi zdá vibruje míň. Asi jsem rozmazlenej sametovym chodem XTZ 750 :-). Čekal jsem větší zázrak. Oproti 1200 Tenéře mi připadá mrtvá. Jo a taky sem si několikrát zatroubil :-D místo blinkru. Jede se na ní pěkně, ovládá se pěkně, ale ten motor nic moc a to sem měl otevřenej mód. Za mně XT 1200 Super Ténéré :yes . Pro Afričany super nástupce.
Naposledy upravil(a) MotoTraveller dne úte kvě 24, 2016 3:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
shantis
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 2397
Registrován: sob lis 15, 2008 6:18 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nova Africa?

Příspěvek od shantis »

jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

JJ, pisou o legende ne o motorce :D . Holt marketingove akce ma Honda zvladnuty hodne dobre.
Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Uživatelský avatar
MotoTraveller
Dobrovolný přispěvatel 2022
Dobrovolný přispěvatel 2022
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 28, 2008 8:52 am

Re: Nova Africa?

Příspěvek od MotoTraveller »

Je velká škoda, že to Yamaha vždycky do poslední chvíle tutlá, bude něco nebo nebude a co to vlastně bude? Honda to umí marketingově skvěle. Dát nadšencům naději, že se něco chystá a postupně odkrejvat detaily a při tom sledovat ohlasy a přání až z toho vznikne to co chtěj všichni. Věčná škoda :-(
jenik
Site Admin
Příspěvky: 7488
Registrován: stř led 31, 2007 8:19 am
Bydliště: Praha humna

Re: Nova Africa?

Příspěvek od jenik »

Jeník - Boh dažďa - na počest Sinnera
admin
Nepište mi SZ s prosbou o radu, pokud to není důvěrné :), ale nahoďte nové téma. Ti,kteří neposlali ani korunu na provoz fora a ničím tady nepřispívají (čtenáři),tak by se měli zamyslet,jestli to není trapný.
Odpovědět